Prof.Jonas Grigas. Beprotiški Ilono Masko pastebėjimai

Share

JAV milijardierius verslininkas llonas Maskas (Elon Musk) yra įkūrėjas ir vadovas bendrovių „SpaceX“, „Tesla Motors“, vienas iš „SolarCity“ įkūrėjų ir prezidentas ir kitų.

Vieni jį laiko žmonijos gelbėtoju, kiti – ypač išreklamuotu verslininku, tačiau jis nebejotinai turi unikalų požiūrį į pasaulį. Paminėsime keletą jo išskirtinių pastebėjimų, kuriuos jis vasario 1 dieną išsakė leidiniui „The Independent.“

1. Žmonės jau yra kiborgai.
Kalbėdamas apie savo bendrovę „Neuralink“, kuri kuria smegenų implantus žmonių sujungimui su kompiuteriais, Maskas pareiškė, kad „žmonės jau yra kiborgai“ (kibernetiniai organizmai).

Jis mano, kad tokios technologijos, kaip nešiojamieji kompiuteriai ir išmanieji telefonai veikia kaip mūsų egzistavimo skaitmeninis kodas, bet ryšys tarp mūsų ir jų yra toks lėtas, kad tarsi „kalbėtume su medžiais.“ Tačiau „Neuralink“ sietis (interfeisas) tarp smegenų ir kompiuterių galėtų pagerinti tą ryšį galbūt 10 000 kartų. Implantuoti į beždžionių smegenis belaidžiai mikročipai (mikroschemos) jau leidžia beždžionėms mintimis žaisti videožaidimus.

Pastebėdamas, kad dirbtinis intelektas taip sparčiai plėtojasi, jis sako: „Aš manau, kad jeigu galėsime sujungti žmonių pasaulį su dirbtiniu intelektu, bus geriau, nei jeigu nesugebėsime to padaryti.“

2) Apie keliones į Marsą.
Žinomi jo raginimai susprogdinti Marso ašigaliuose termobranduolines bombas ir taip sušildyti Marsą ir sukurti gyvenimui reikalingą atmosferą. Maskas puoselėja ambicijas per penkmetį nuskraidinti į Raudonąją Planetą žmones.




Tam reikia raketų, kurias kosmose galima būtų papildyti kuru, ir raketinio kuro gamybos Marse. „Galima imti CO2 iš atmosferos, sumaišyti jį su vandeniu ar ledu ir sukurti metaną ir deguonį. Turint šiuos elementus, gyvybė taps daugiaplanetinė, galime turėti savarankišką miestą Marse, ir tai būtų vienas svarbiausių dalykų užtikrinant ilgalaikį sąmonės egzistavimą.“ Jis tikisi sutrumpinti kelionę į Marsą nuo šešių mėnesių iki mėnesio.

3. Apie ateivius.
Nors neatmesdamas ateivių egzistavimo idėjos, jis šaiposi iš neatpažįstamų skraidančių objektų pasirodymų „įrodymų.“ „Kai žmonės tvirtina matę ateivių pasirodymus, aš sakau, kad reikia daug geresnės nuotraukų skiriamosios gebos.“

4. Kurti startuolius tarsi valgyti stiklą žvelgiant į bedugnę.
Paklaustas, kodėl neatsiranda daugiau Ilonų Maskų pasaulyje, jis atsakė: „Aš jaučiau didesnį nei kiti impulsą daryti dalykus, kuriuos dariau. Tai tarsi stiklo valgymas žvelgiant į bedugnę.“ Knyga „Keliautojo kosmostopu vadovas po galaktiką“ (The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy) gelbėjo jį nuo nihilizmo.

5. Apie žmonių pavertimą drugeliais.
Kalbėdamas apie RNR molekules, naudojamas „Pfizer“ ir „Moderna“ Covid-19 vakcinai, Maskas pastebėjo, kad reikia sveikinti medicinos skaitmeninimo pasiekimus. „Galima sukurti RNR ar DNR seką kaip kompiuterio programą ir įterpti ją – padauginę milijardus kartų – į skystą kevalą taip, kad ji atrodytų kaip pikantiškas malonumas jums.

Tai medicinos ateitis. Galite suprasti, kaip paversti kažką į drugelį. Jūsų ląstelės yra biologiniai kompiuteriai, panašūs į senus kompiuterius, į kuriuos duomenys buvo įvedami iš magnetinės juostelės ar perfokortų. Jūsų biologiniai kompiuteriai darys tai, ką šios perfokortos pateiks. 2020-ji buvo akis atveriantys metai – RNR potencialo supratimo metai.“

Tačiau fizikas Medardas Taurinskas feisbuke yra išmintingai pastebėjęs, kad jeigu į kompiuterio programos skaitmeninį kodą įvestume kitos programos kodo fragmentus, kompiuterio programą sujauktume – kompiuteris sugestų.

O jeigu į žmogaus daug sudėtingesnę programą (DNR) įvesime beždžionės ar šikšnosparnio kodo (RNR) fragmentus, ar nesujauksime žmogaus genetinės programos, ar žmogus ilgainiui nesuges?

„COVID-19 vakcinos teisine prasme nėra vakcinos. Tai yra eksperimentinė genų terapija. O „Moderna“ pripažįsta: „mRNA“ yra „operacinė sistema, skirta žmonėms programuoti“, – vasario 10 d rašė dr. Joseph Mercola leidinyje „Humans are Free.“

Komentarai :

  1. Išmintingas E.Musko požiūris į viską. Nežiūrint, kaip toli nuo jo tyrimų zonos yra mokslo sritis, mažai kur prašauna.





Comments are closed.

Share