
JAV Gynybos departamentas palankiai vertina Lenkijos siūlymą šalyje įsteigti nuolatinę JAV karinę bazę, ketvirtadienį po susitikimo su JAV gynybos sekretoriumi Pete’u Hegsethu Briuselyje pareiškė Lenkijos gynybos ministras Władysławas Kosiniakas-Kamyszas.
Po 2022 m. Rusijos invazijos į Ukrainą Lenkija siekia sustiprinti sąjungininkų karinį buvimą NATO rytiniame flange.
„Šiandien turėjau galimybę pasikalbėti su gynybos sekretoriumi. Aptarėme kolektyvinę gynybą ir dvišalį bendradarbiavimą“, – Briuselyje žurnalistams sakė Kosiniakas-Kamyszas.
„JAV palankiai reagavo į Lenkijos pasiūlymą įsteigti nuolatinę JAV karinę bazę Lenkijoje.“
Pasak ministro, galutinis sprendimas dar nėra priimtas. Iki šiol JAV kariai Lenkijoje buvo dislokuojami rotacijos principu.
Ketvirtadienį Hegsethas paskelbė apie naują JAV karių dislokavimo Europoje peržiūrą ir perspėjo, kad Vašingtonas gali peržiūrėti dalį savo finansinių įsipareigojimų NATO, jei sąjungininkės nevykdys įsipareigojimų didinti gynybos išlaidas.
defensenews.com






Tai ką, Trumpas Pietryčių Lietuvą pažadėjo vėl senu įpročiu Lenkijai?