Vilius Kavaliauskas. Valdžios atsakomybė prieš Tautą: yra daug tinkamų kelių priversti valdžią išgirsti piliečius

Sporto rūmuose atsisveikinama su Sausio 13-osios didvyriais / Viktoro Kapočiaus nuotr.

Šiandien per pietus daugelį nustebino pranešimas spaudai: Vyriausybė grįžta prie idėjos paversti Sporto rūmus žydų memorialu. Taip prasideda BNS žinutė, cituojanti premjerės I. Ruginienės pavedimu išsiuntinėtą Vyriausybės kanceliarijos raštą.

Sausio 14 dieną Mokslų akademijos salėje susirinkę visuomenės atstovai priėmė rezoliuciją, kad svarbus tautai ir valstybei istorinis pastatas būtų grąžintas gyvenimui – paverstas Konferencijų ir kultūros centru. Ministrei pirmininkei per partiją įteikėme 300 susirinkimo dalyvių (kiekvieno asmeniškai) pasirašytą kreipimąsi. Šios dienos sprendimas – neigiamas atsakymas visiems.

Mūsų nestebino, kad jau keli mėnesiai premjerė nepriėmė visuomenės atstovų, radusių sprendimą prikelti pastatą be biudžeto lėšų. Ten priiminėjo poną Gelūną, greta „kultūrinės revoliucijos“ dar dalinusį ir tautos turtą.

BNS nuotr.

Mus nustebino didžiosios dalies visuomenės ignoravimas. Vyriausybei ir Prezidento kanceliarijai perduoti sertifikuotos gyventojų apklausos rezultatai, kur už ten steigtiną žydų muziejų pasisakė tik 7 procentai apklaustųjų.




Po sausio 14-osios susirinkimo Mokslų akademijoje organizatorių neoficialiai paprašė pristabdyti akcijas, kad valdžia galėtų priimti sprendimą „be spaudimo“. To prašymo džentelmeniškai laikėmės.

Bet gal tylos reikėjo tik apgauti piliečių viltis?

Labai prašau besirūpinusius Sporto rūmais laikytis ramiai. Yra daug Konstitucijai tinkamų kelių priversti valdžią išgirsti piliečius. Su Jūsų pagalba mes tuos kelius rasime.

Protesto mitingas prie Vilniaus koncertų ir sporto rūmų / Jono Česnavičiaus nuotr.

40 KOMENTARAI

  1. Palinkėkim, kad tas kelias šių patriotiškų asmenybių būtų rastas ir tikslas pasiektas!

  2. Paskaitai komentarus ir imi suprasti iš kur vokiečiai rado tik lietos vyrų kiek reikėjo vokiečiams taip rūpėjusio žydų klausimo išsprendimui Lieuvoje ne pačių vokiečių rankomis

    1
    4
  3. Pasirodo, „ ***** ” yra stipresnis žodis už „žydvaikis”. Pozicija nepritaria Sporto rūmų atidavimui ***** , bet pačią Poziciją atidavė ***** . Kaip mano baba sakydavo „cirkas be pinigų”. Arba, kaip pasakytų Jules, agresyvi konspiracija.

    P.S. Nieko nėra smagiau, kaip pasityčioti iš edukuotų ***** .

  4. ” Vyriausybė grįžta prie idėjos paversti Sporto rūmus žydų memorialu.”..
    Gal gali koks vietinis semitiškai „patriotinio proto bokštas” paaiškinti, pateikti kokį faktelį.., apie žydų „nuopelnus” padarytus Lietuvos nepriklausomybės kovose, pokario miškų kovose…, „šviesaus komunistinio rytojaus” statybose…
    Nes koks Noreika- Vėtra dar 1933 metais apie „nusipelnančius memorialo” ***** rašė sekančiai:
    – ” Pakelk galvą Lietuvi!!!
    Žemaičiai, Aukštaičiai, Dzūkai ir Klaipėdiečiai! Gerove ir turtais pilna Jūsų ateitis! Mes turime tą gerai žinoti! Nes nuo mūsų pačių priklausys, ar mes patys naudosimės tąja gerove, ar atiduosime ją žydams, vokiečiams ir kitokiems svetimtaučiams, kurie veržiasi į Lietuvą! Jie mato, kad čia kvepia geriausias pragyvenimas visame pasaulyje! Taip ! Ne mes kartu, bet pas mus važiuos kiti užsidirbti krūvas pinigų!
    Ne iš dangaus atlėkė toji žinia ! Oi ne ! Visi galit įsitikint, kad tai teisybė! …..”…

    • „Semitiškai” yra nelabai suprantama, kodėl komentare žodžio žydas malonybinis, mažybinis varijatas cenzoriui nepatiko ir jis komentare padarė ****..

  5. Kodėl valstybė žydams turi atiduoti brangų turtą ir dar jį išlaikyti. Tegul žydai atremontuoja ir išlaiko rūmus, jei nori pasiimti.

    • Buvo toks daiktas kaip Holokaustas. Ir tam tikra jo dalis vyko Lietuvoje. Bet yra ir tam tikra dalis lietuvių kurie nebenori to žinoti.

      • O kiek iki 1941 metų lietuvių ir nelietuvių buvo Sibiran ištremta, ir kiek ten apskritai žuvo iki 1941 metų, nenori mums papasakoti ar skaičiuot nebemoki? Žydų aukos dar XIX amžiuje buvo suskaičiuotos – gali Niujorktaimsą pasiskaityti Amerikės bibliotekose, ten rasi. Ir Niurnbergo teisme pripažintos, kad 4 milijonai nužudyti Aušvico konclagerių komplekse, o likę du kitur. Keista, bet Lenkijoje lentelės su aukų skaičiumi keičiamos, bet Niurnbergo popieriuose ne. Net Lietuvos filadelfijai su dezi LRT jau kitą skaičių nurodo. Kaip tai gali būti – aš nežinau, gal žimote Jūs? Teismo sprendime 6 milijonai aukų, o lentelėse aukų skaičiai jau kiti, kaip tai gali būti? Gal tarp internautų čia yra matematikų, kurie mums galėtų tai paaiškinti, kaip čia yr iš tikro? Ir sprendimų kopijas pateikt, o tai pradedame painiotis.

        • Taip yra dėl to kad vieni skaičiuoja vienaip, kiti kitaip, o treti visai nenori skaičiuoti.

          2
          3
    • ..gaus trecia banga milijonu ir atsiremontuos,tik duok ir sutik.Po to juoksis – is ***** liewuwiu gavo rumus,uz liewuwiu pinigus paremontavo,o dabar rumai ju….ka nori,ta ir daro….puikus geseftas su kvailiais,solom,mhanio dhrauhe…

  6. Vienintelis veiksmingas būdas paveikti valdžią ateiti prie Seimo į protesto mitingą ir aiškiai ir garsiai pasakyti gana yra gana…Tam , kad Tautos balsas būtų išgirstas reikia , kad ateitų pakankamai daug žmonių, kad netgi LRT po to negalėtų pasakyti, kad ten buvo keletas šimtų populistų suklaidintų marginalų….Ar gali lietuviai susirinkti pakanakamai gausiai? Taip , gali….tik deja į protestą „už chaltūrą ir galimybę ir toliau pildyti savo kišenę”, į sporto varžybas ar Selo koncertą….vakar buvau Žalgirio arenoje, rungtynėse su tais pačiai „nuskriaustaisiais ir visų skriaudžiamais”, kuriems visi be išimties skolingi ir turi tik vieną teisę…barstytis galvą pelenais ir atgailauti…..Visi atsistoję gieda himną…vienybė težydi…ar tikrai? Kur ta vienybė? Išėjus iš arenos viskas baigiasi ir niekam netrukdo ir akių nebado akyse besikeičiantys vaizdai Lietuvos miestuose ir miesteliuose, kad į šalį nekontroliuojamai atvyksta minios valkatų iš viso pasaulio ir visiems gerai…manęs tai neliečia…Švedai irgi taip galvojo, o dabar pasirodo , kad liečia ir dar kaip…..Prieš kurį laiką internte plito memas, Lietuva , 2040 metai, Jurgis , Petras ir Antanas švenčia Jonines…visi juodi…Dabar jau darosi nebe juokinga ir toliau, bus tik blogiau…Nors galima pabūti ir optimistais, panašiai, kaip tam anekdote..Vaikšto optimistas po kapines ir nuoširdžiai džiaugiasi, kur bepažvelgsi, vieni pliusai…

      • Tikrai nebegali, nes nebėra Centro Komiteto, kuris leidimą į mitingus išduotų, o sekretoriai, tapę oligarchais, šito jau nebeišdavinės – neleis? Koks ten CK sekretorius išdavinėdavo leidimus Perestroikės judėjimo mitingams, ar čia yra žinančių? Vardas, pavardė, pareigos, kiek metų išbuvo Bolševikų partijoje, jos aukštose pareigose ir t.t? Jaunimui būtų svarbiau, kiek meilužių turėjo – išlaikė?

        4
        2
  7. Gerai, kad dar yra kovotojų už teisybę. Tikrai reikia rasti būdų atkurti tikrąją Sporto rūmų paskirtį. Prisimenant jų architektą,- taip pat. Sėkmės!

    • Nėra jokio reikalo atkurti, žinant kiek yra pristatyta sporto ir kitokių renginių arenų ir bus statoma dar

  8. …sasalistai,kaip ir ju padielnykai nezabudkininkai,tycia skatina ir kelia antisemitizma – Zemaitaitis turetu paduoti juos i tarptautini teisma,teigdamas,kad mus vercia nekesti zydu.As ju jau dabar nekenciu,ypac milicininkes fanios.Apie Kaniukus net tyliu – pamatem tikra zydu veida – atsidekojo uz gelbejimus,pfui,brudai….

        • Be abejo, Holokaustas ir Kaniūkai yra susiję. Ir bolševkinę okupaciją dar reikia pridėti. Bet mes čia rašome ne monografiją, o mėtomės kelių eilučių replikomis. Pats paminėjai Kaniūkus, aš pridėjau Holokaustą ir vaizdelis darosi aiškesnis. Kaniūkai beje buvo PO Holokausto bangos , Kaniūkų žudikai jau buvo praradę visus savo artimuosius ir kelios dešimtys, daugiausiai komunistai, slapstėsi miškuose. Ir lietuvius savo ruožtu laikė žydų žudikais… Patikslinimai tęsiasi iki šiol.

          2
          5
          • …kaip tai …prarade artimuosius….kai diedas galabyja lietuvius,o jo boba lukuriuoja jo pargriztant is…zygdarbio….O veliau gzybe ja apdovanoja medaliu….Nuostabus zmones,ar ne taip…..ir po viso to turim mylet zydus bei dovanot jiems sporto rumus,nekalbant apie milijonu bangas,bo vis maza ir maza….

  9. Jeigu Lietuvos Žydų muziejus, tai tuomet jau nebe tautos ir valstybės nuosavybė? Nepadorios ir tamsuoliškos pretenzijos, prisimenant kad tik muziejuje ir gali išlikti buvusių ir nebesančių Lietuvos žydų atminimas. Nebėra vargšams lietuviams kur dėtis su savo konferencijomis ir kultūra(!)

    1
    5
      • o kodėl visi protarybiški ir prorusiški yra prieš l:andsbergį?

        • …net ir jie velnio nemegsta….tuo paneigiama,kad varnui varnas akytes nekerta….Kerta.

          • Ir vis tik kodėl nemėgsta? Išdraskė mūsų gražų tarybinį gyvenimą draugiškoje tarybinių tautų šeimoje, gal dėl to? Tikras velnias, ne kitaip.

            1
            2
          • …apie grazu tarybini gyvenima paklausk tremtiniu,jei isdrisi…..geriausiu tau atveju,busi apspjautas zaliu,sibirietisku,graziu skrepliu.

          • Na tai tada nebežinau dėl ko nemėgsta velnio. Maniau dėl to kad sugriovė,išdraskė gražų mūsų tarybinį gyvenimą. Bet tu sakai kad ne

          • …o patsai megtum velnia…..net tautosakoj sakoma…neik su velniu obuoliaut…..is velnio lauk tik negatyvo,ne atvirksciai – taigi,priezasciu kiekvienas gali rasti kokiu tik nori – ir gyvenimus isdraske,ir suvedziojo ir apgavo,ir sukure totalu blogi,ir t.t.Rinktis tamistai…….

          • O tai ką mums tada po 50 metų šeimininkavimo paliko okupantai ir komunistai, jeigu totaliam blogiui sukurti Lietuvoje prisireikė Landsbergio?…Beje, ką paliko lengvai galima buvo sužinoti palyginus Lietuvą su kitomis14 buvusių SSSR respublikų. Kuriose nė vienoje nebuvo to mūsų lietuviško velnio. Bet lietuviai nė už ką nenorėjo lyginti. Nebent kažkiek su estais. Taip ir paliko Lietuva sugriauta ir išdraskyta žmogaus, labiausiai nusipelniusio Lietuvos nepriklauomybės atgavimui. Su kuo ir sveikinu.

Komentarai nepriimami.

Reklama

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Susiję straipsniai

Uždrausta dar prieš premjerą: Vokietija atmeta filmą apie migrantų nusikalstamumą

Zoltán Kottász Naujausias vokiečių režisieriaus Uwe Bollo filmas apie vyrą, kuris, nusivylęs augančiu gatvių nusikalstamumu, imasi savavališkai vykdyti teisingumą,...

Suvalkų koridorius. Ar reikia laukti karo?

Pokalbis su Rusijos kariniu ir politiniu analitiku, tarptautinio saugumo ekspertu Jurijumi Fiodorovu (rus. Юрий Фёдоров). Manau, kad jeigu...

Kyjivo dronų svertas sujudino Vašingtoną. Kita gali būti Maskva, sako aukštas Ukrainos pareigūnas

JAV prezidentas Donaldas Trumpas per Septyneto grupės (G7) viršūnių susitikimą Prancūzijoje pareiškė Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui svarstysiąs galimybę...

Prezidento D. Trumpo susitarimas su Iranu – „Amerika pirmiausia”

Žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose netrūksta įvairių interpretacijų, spėlionių ir vertinimų dėl prezidento Donaldo Trumpo administracijos pasiekto susitarimo su...