Prof. Jonas Grigas. Kai kurie įsitikinę, kad gali tapti teisiaisiais fanatikais, sugebančiais net išnaikinti kitus vardan tiesos

Share

Kvantinė fizika ir proto-kūno problema.

Mokslas sprendžia klausimus, į kuriuos potencialiai galima atsakyti empiriniais tyrimais. Filosofija nagrinėja klausimus, kurių atsakyti neįmanoma. Pavyzdžiui: Kodėl yra kažkas, o ne nieko? Ar egzistuoja laisva valia? Ar ir kaip materija mąsto? Ką reiškia kvantinė fizika?

Kvantinė fizika tiria mikropasaulio tikrovę, susijusią su makropasauliu. Galbūt niekada neturėsime galutinių atsakymų į tai, ką reiškia kvantinė fizika ir kas yra tikra. Daugiau nei šimtmetį ekspertai siekė „interpretuoti“ kvantinę fiziką ir patikslinti, ką ji mums sako apie materiją ir energiją, laiką ir erdvę bei egzistencijos infrastruktūrą.

Kvantinė fizika, tirianti mikropasaulio dalelių, iš kurių mes sudaryti, tikrovę, turi paliesti ir mūsų proto bei kūno problemą. Kvantiniai paradoksai ir jų matavimo problema kelia klausimus apie materijos ir proto ryšį bei jų būklę vienas kito atžvilgiu. Ar materija yra savarankiška, kaip reikalauja materialistai, ar tikrovė taip pat reikalauja proto? Ar protas yra iš bitų ar kitų kvantinių hipotezių?

Daugelis mokslininkų ir filosofų, tyrinėjančių kvantinę fiziką ir proto-kūno problemas, tiki, kad šias problemas bus galima išspręsti. Jie trokšta atsakymų, jie nori žinoti. Jei jie negali žinoti per savo gyvenimą, jie nori bent jau jausti, kad jų pastangos priartina mus prie tiesos.

Bet reikia būti atsargiems dėl mūsų potraukio absoliučioms žinioms ir visiško tikrumo, ypač kai kalbama apie mįsles, pavyzdžiui, kas yra tikrovė ir kas mes esame. Kai kurie žmonės įsitikinę, kad turi aukščiausių žinių ir gali tapti teisiaisiais fanatikais, sugebančiais paveikti ar net išnaikinti kitus vardan tiesos.




Reikia pripažinti aksiomą, kad galutinė tiesa visada vengs mūsų. Tie, kuriems sunku priimti šią aksiomą, turėtų nepamiršti, jog galutinės tiesos galime siekti amžinai.

Mokslas atsakė į daugelį klausimų ir jis atsakys į dar daugiau klausimų. Problemos, susijusios su infekcinėmis ligomis, vėžiu, psichinėmis ligomis, klimato kaita ir karu, robototechnika ir dirbtiniu intelektu neabejotinai ir toliau skatins empirinius tyrimus. Nors mokslas niekada visiškai nepaaiškins tikrovės, jis gali padaryti ją pakenčiamą.

Komentarai :

  1. 1)Ar yra atliekami kokie nors moksliniai tyrimai,kas sutrikdo hormonu pusiausvyra ir turi įtakos sutrikusios lytinės orientacijos žmoniu atsiradimui?
    2) Ar tokiu žmoniu daugėja?
    3) Ar tai nėra užterštos aplinkos pasekmė,ir kokios medžiagos tai sukelia?
    4) Ar tai nėra gyvuliu ir paukščiu šėrimo hormonais pasekmė?Ar atliekami tyrimai,jei taip,kodėl jie neskelbiami visuomenei?
    5)Tos visos organizacijos,kurios įvardija save kaip kovojančias už “kitokius”,kodėl bent dale,ės savo energijos nenukreipia priežasčiu išaiškinimui,ar kovai už gyvūnu teisę buti nešeriamiems hormonais?Ar todėl,kad už tai niekas nemoka,atvirkščiai,gali būti nubaustas?

  2. Gyvybės ir žmonijos atsiradimą tyrinėja mokslas. Rasti smulkiapėdžių žmonių skeletai. Ką ręiškia Dievas sukūrė žmogų pagal savo pavyzdį? Koks tas pavyzdys -indėnas, europietis ar afrikietis. ?Adomas ir Ieva- baltieji, juodieji ar , geltonieji ar raudonieji? Mokslas eina į priekį, atrandami nauji dėsniai ir reiškiniai.Tačau atrasti dėsniai sukelia begales naujų klausimų, ir pažinimo procesas negali baigtis. .Jau apskaičiuota, kiek milijardų metų dar egzistuos Saulė. Bet kai žmonės išmoks taupiau naudoti Saulės energiją, kai Saulę apvilks energetiniu apvalkalu ir Saulė skleis energiją tik žemės kryptimi , ji galės egzistuoti milijardus kartų ilgiau. Mano galva, dievas yra dvasia, jam nereikia kvėpuoti. Dievas nesukūrė materijos, jie egzistuoja šalia vienas kito. .Kas to nori, Dievas tam padeda, kas nenori, tegu sau murkdosi tamsoje.

  3. Filosofija siais laikais NIEKO nenagrineja. Visa jos objekta pereme psichologija, biologija ir fizika. Filosofai yra pezetojai ir tiek.

  4. Profesorius- teisus (panaudosiu jo minties kontekstą), mat “kai kurie įsitikinę, kad gali tapti teisiaisiais fanatikais, sugebančiais net išnaikinti kitus vardan tiesos”. Konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis, pats visai neseniai turėjęs reikalų su teisėsauga ir sumokėjęs baudą, mano, kad teisėsauga turėtų užsiimti visai ne pažeidėjų gaudymu. Jai derėtų persekioti valdančiųjų politinius oponentus, pavyzdžiui, Stambulo konvencijos kritikus – ironizuoja dienraštis „Vakaro žinios” „Elito naujienose””. O kas dėl profesoriaus minties, kad “reikia pripažinti aksiomą, kad galutinė tiesa visada vengs mūsų”, tai manau, kad ne tiesa vengs mūsų , bet mes sužinosime tik tiek, kiek leis Kūrėjas, Ir tai pateisinama vien iš lietuvaičių pavyzdžio, kai ten, kur du lietuviai- trys partijos. O, kadangi Dievas žmogų sukūrė pagal savo pavyzdį, tai įsivaizduokite kas būtų, jei visi taptų dievais.





Comments are closed.

Share