Didžiosios Britanijos karinio jūrų laivyno laivuose iki 2027 m. bus įrengti dronus numušantys lazeriai

Share

Per ateinančius trejus metus Karališkojo karinio jūrų laivyno arsenalas bus papildytas galingu lazeriniu ginklu, nes didėja ginklų poreikis kovai su bepiločių orlaivių ir raketų keliamomis grėsmėmis, pavyzdžiui, husių sukilėlių šaudomomis raketomis.

Pažangiausias lazeris “DragonFire” bus sumontuotas karo laive 2027 m. ir papildys galingą Karališkojo jūrų laivyno oro gynybos ginkluotę, kurią sudaro raketų sistemos “Sea Viper” ir “Sea Ceptor”, neseniai numušusios husių taikinius per operacijas Raudonojoje jūroje su laivais “HMS Diamond” ir “HMS Richmond”.

Didelio intensyvumo “DragonFire” spindulio pliūpsnis kainuoja ne daugiau kaip 10 svarų sterlingų, tačiau jį sukoncentravus į taikinį, galima šviesos greičiu atakuoti taikinius – dronus, raketas, orlaivius.

Lazeris buvo kuriamas beveik dešimtmetį, o šių metų pradžioje vyriausybės mokslininkai jį išbandė Gynybos ministerijos poligonuose Hebridų salose.

Dabar pagal šią savaitę įvestas naujas viešųjų pirkimų taisykles planuojama “DragonFire” įrengti Karališkojo karinio jūrų laivyno laive po penkerių metų, t. y. nuo 2032 m.

Kapitonas Mattas Ryderis, atsakingas už naujus pajėgumus kaip Karališkojo karinio jūrų laivyno Vystymo direktorato viršvandeninės kovos erdvės vadovas, sakė: “Karališkasis laivynas visada pirmavo diegiant naujas technologijas, kad padidintų savo pajėgumus.




“Pripažįstame, kad ši pažangiausia Jungtinės Karalystės lazerinių ginklų technologija yra labai aktuali ir kad ją reikia kuo greičiau pradėti naudoti mūsų laivuose.

“Akivaizdu, kad šiuo metu daugiausia dėmesio skiriama laivybos laisvės apsaugai pietinėje Raudonosios jūros dalyje vykdant operaciją “Prosperity Guardian”, kur pastaraisiais mėnesiais “HMS Diamond” ir “HMS Richmond” sėkmingai panaudojo oro gynybos pajėgumus, kad apsaugotų teisėtą laivybą šiame rajone nuo dronų ir raketų grėsmės.

“Atsižvelgdami į oro ir raketų grėsmių, kylančių pietinėje Raudonosios jūros dalyje, kiekį ir sudėtingumą, matome, kad lazeriniai ginklai galėtų tapti papildomu laivybos apsaugos sluoksniu, kurio kaina už vieną šūvį gali būti daug mažesnė ir kuriam nebūdingi su perimančiomis raketomis susiję laivų dėtuvių ir bunkerių talpos apribojimai.”

Dabartinės raketų sistemos išlieka labai aktualios ir toliau bus pagrindinė Karališkojo karinio jūrų laivyno oro gynybos pajėgumų sudedamoji dalis, ypač atsižvelgiant į tolesnes investicijas į “Sea Viper”, kad būtų galima įveikti nuolat kylančias grėsmes.

DragonFire sukūrė Gynybos mokslo ir technologijų laboratorija (Dstl) Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos vardu, bendradarbiaudama su pramonės partneriais MBDA, Leonardo ir QinetiQ.

Dstl generalinis direktorius Paulas Hollinsheadas sakė: “Tai puiki žinia ir tikras žingsnis į priekį, siekiant sparčiai didinti Jungtinės Karalystės gynybos operacinį pranašumą. Dstl siekia pasirengti ateičiai, o “DragonFire” technologija yra puikus to pavyzdys.

“Mūsų mokslininkai kartu su pramonės partneriais nenuilstamai dirbo, kad lazerių technologija pasiektų dabartinį lygį, kuris, kaip su pasididžiavimu galiu pasakyti, yra Jungtinės Karalystės nepriklausomas pajėgumas.”

Gynybos sekretorius Grantas Shappsas sakė: “Šiame pavojingesniame pasaulyje keičiasi ir mūsų požiūris į viešuosius pirkimus. Turime būti skubesni, kritiškesni ir globalesni.

“Mūsų plataus masto reformos padės greičiau aprūpinti mūsų ginkluotąsias pajėgas naujausia įranga ir ginkluote ir nustatyti eksporto galimybes, kurios gali paskatinti JK ekonomiką.

“DragonFire” rodo geriausius Jungtinės Karalystės pasiekimus karinių technologijų srityje, ir mes nevėluosime jį perduoti į mūsų kariuomenės rankas, kad ji galėtų atremti mums kylančias grėsmes.”

royalnavy.mod.uk

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Share