Karas Ukrainoje. Septyni šimtai devyniasdešimt šeštoji (balandžio 29) diena

Share

Locked N’ Loaded 

Viešų šaltinių duomenimis agresorius Belhorod srityje apie 80 km nuo sienos stato naują pakilimo taką/oro uostą. Šiuo metu Belhorod veikiantis oro uostas yra apie 45 km nuo sienos, ukrainiečiai nuolat bando jį atakuoti dronais ir raketomis, o po šių metų sausio 24 d. virš Belhorod numušto/nukritusio rusų Il76 šis oro uostas agresoriaus buvo naudojamas labai ribota apimtimi. Naujasis oro uostas/pakilimo takas bus ne tik gerokai toliau nuo kontaktinės linijos, tačiau kartu ir toliau dėl okupuotos Ukrainos teritorijos Kupjansk sektoriuje, kas dar labiau apribos ukrainiečių galimybes jį atakuoti. Kovinės ir transporto aviacijos (tame tarpe ir atakos sraigtasparnių) saugesnis veikimas sąlyginai netoli kontaktinės linijos gali turėti įtakos okupantų pastangoms Kupjansk – Kremina sektoriuose pasiekti Oskil upę.

Luhansko kryptis.

Kupjansk. Rusai tęsia atakas Kyslivka – Tabaivka – Berestove ruože. Pasistūmėti toliau jiems nepavyksta, tačiau situacija išlieka sudėtinga. Kol kas šiauriniame flange (Lyman Pershyi – Pershotravneve) sąlyginai ramu, tačiau tikėtina, kad ir čia gali suintensyvėti agresoriaus operacijos.

Lyman. Okupantai atakuoja visoje kontaktinėje linijoje, Ukrainos pajėgos išlaikė pozicijas.




Syversk. Sunkūs mūšiai tęsiasi. Rusai bando pasistūmėti Bilohorivka ir Vesele ruožuose, tačiau nesėkmingai. Okupantų 106-osios oro desanto divizijos vienetų kontaktinėje linijoje nematyti, tad neatmestina, kad agresorius dar neįvedė savo rezervo vienetų.

Donecko kryptis.

Chasiv Yar. Intensyviausi mūšiai vyksta pietiniame flange. Rusai bando nustumti Ukrainos gynėjus prie Ivanivske bei pralaužti jų gynybą Klishiivka – Andriivka ruože. Ukrainos pajėgos neleidžia rusams stumtis į priekį ir kontratakuoja.

Pokrovsk – Vuhledar.

Šiaurinis flangas. Agresorius pasistūmėjo geležinkeliu link Novoaleksandrivka ir taip perskyrė sektoriaus šiaurinį flangą į vakarinį (Sokil – Novopakrovske – Umanske) ir šiaurės rytinį (Arhangelske – Keramik) ruožus. Negalima teigti, kad sąveika tarp jų nutrūko, tačiau ji tikrai tapo apribota.

Centras. Neatmestina, kad tai ne paskutinės blogos naujienos šiame sektoriuje šią savaitę, kadangi rusams pavyko pajudėti Netailove prieigose. Taigi, šiaurinis flangas yra supamas iš šiaurės ir pietų.

Pietinis flangas. Agresoriui taip pat pavyko pasistūmėti Paraskoviivka rytinėse prieigose. Už 4 km, žemumoje, esančiam svarbiam ukrainiečių komunikaciniam mazgui Konstyantinivka kyla labai rimta grėsmė. Neatmestina, kad ilgai netrukus išvysime atakas prieš kitame kelio gale esantį Vuhledar. Nepatvirtintais viešų šaltinių duomenimis, į pietines Vuhledar prieigas buvo permesta čia 2023 m. žiemą sudaužyta, o vėliau atgaivinta rusų 155-oji jūrų pėstininkų brigada.

Zaporizhia kryptis.

Be pakitimų. Įdomu, kad ukrainiečiai intensyvina dronų Baba Yaga naudojimą. 20 ar net 40 šių dronų spiečiai minuoja kelius, rusų susitelkimo rajonus bei priešakines ukrainiečių pozicijas. Taip pat, šie dronai okupantams ant galvų mėto minosvaidžių minas.

Pietų kryptis.

Ukrainos pajėgos paskelbė, kad perėmė Nestryha salos, esančios Dniepro deltoje, kontrolę. Tai ne vienintelė Dniepro sala, kurią pajėgomis ir/ar ugnimi kontroliuoja Ukrainos gynėjai, tačiau Nestryha yra svarbi, nes uždaro išėjimą į Juodąją jūrą bei palengvina agresoriaus pajėgų aprūpinimo kelio Shkadovsk – Hola Prystan stebėjimą ir dengimą ugnimi.

*********************

„Azovo“ kariai

Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas 

ALIARMAS KREMLIUJE: ĮJUNGIAMA VISA TURIMA AGENTŪRA (2024 04 29)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

Prancūzijos prezidentas pareiškė, kad yra pasirengęs aptarti savo šalies branduolinių galvučių naudojimą, kaip priemonę, siekiant patikimesnės Europos gynybos. Leidinio „Politico“ teigimu, E. Makronas kviečia Europos kolegas į diskusiją, plečiant kontinento pajėgumus ne tik priešraketine gynyba ir tolimojo nuotolio ginklais, bet ir branduoliniais. Prancūzija šiuo metu turi apie 300 branduolinių galvučių ir yra vienintelė didžiausia branduolinė valstybė ES.

Prancūzija, prezidento Makrono pavidale, demonstruoja raumenis, ir tai yra sveikintina. Tačiau ar tai nėra viso labo tik poza, lygi to paties Makrono bicepsų fotografijoms instagrame? Putinas taip pat demonstravo savo torsą, tačiau šiuo metu vyksta karas, ir pozuoti kalakuto ar povo pavidalu masinių žudynių akivaizdoje yra šiek tiek netikslu. Reikia vožti į dantis jau be pozavimų. Ir suprantama, ne branduoliniu ginklu.

Po Lenkijos pareiškimo apie pasirengimą dislokuoti branduolinius ginklus savo teritorijoje, buvo įjungti ar patys įsijungė Kremliaus samdiniai arba naudingi idiotai. Tūlas Remigijus Žemaitaitis pareiškė, kad Ukrainos ir Rusijos karas yra sąmoningas etninio slavų valymo procesas. Todėl esą dabar Vakarai tęsia šią politiką, stengdamiesi į slavų etninio valymo procesą įtraukti ir lenkus.

Šiuos kliedesius po Krymo okupacijos masiniu būdu skleidė ir iki šiol skleidžia FSB kontroliuojama Rusijos žiniasklaida, teigdama, jog JAV ir kitos šalys, slavus, kaip ir juodaodžius, laiko žemesne „rase“, todėl kuria etninio valymo planus. Šie planai esą kuriami ne šiaip sau, o tam, kad būtų užvaldyti Rusijoje, Ukrainoje, Lenkijoje ir kitose slavų šalyse esančius gamtinius resursus. Mat kitose šalyse tų resursų nėra. Juokaujame.

Kyla klausimas, ar Žemaitaitis tokias kvailystes vapa iš durnumo, ar iš uolumo Maskvai. Pagal pirmos klasės lygio gramatines klaidas, panašu, jog politikierius mirksta Kremliaus informacinės kanalizacijos srutose. Tačiau net ir tokiu atveju, ši veikla kelia grėsmę nacionaliniam saugumui. Minėtos žinutės tarnauja Kremliaus tikslui vienyti slavų tautas žygyje prieš „fašistinius Vakarus“. Toks kandidato lojimas kenkia mūsų valstybei tarptautiniu mastu, o Generalinei prokuratūrai laikas imtis veiksmų.

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad niekas tiksliai nežino, kada baigsis karas tarp ukrainiečių ir rusų, tačiau pabrėžė, kad Ukrainos piliečiams svarbu išlikti visus 2024 metus. Visokie rimti ir nerimti leidiniai bei ekspertai burinėja iš kavos tirščių ir „laikų“ kiekio, prognozuodami karo pabaigą šiemet arba po penkerių metų.

Šio pasimetimo fone norime akcentuoti, jog pergalė priklauso nuo mūsų visų realios situacijos suvokimo ir blaivaus mąstymo. Jei mes ir sprendimų priėmėjai suvoksime, kad esame daug kartų stipresni už Kremliaus chuntą, ją pribaigsime nedelsiant. Šiemet. Jei gyvensime iliuzijų ir baimės pasaulyje, karas tęsis labai ilgai. Tokioms iliuzijoms priskiriame ir karo „egzpertų“ svaičiojimus, kad štai dabar į Ukrainą jau plūsta JAV ginklai, ir ukrainiečiai tuoj taip duos, kad Rusija iš karto pasiduos. To, deja, nebus, ir tokie kliedesiai yra pavojingi, kaip nepamatuotos pernykštės pergalės viltys. Būsime ir vėl rūgštūs bei nepatogūs. Lengvos pergalės ukrainiečių rankomis nebus. Kijevas stokoja žmonių, todėl net ir pakankamas raketų ir kitų ginklų kiekis kol kas nėra lemiamas svertas kare.

Mes neskleidžiame nei pesimizmo, nei optimizmo. Mes sakome tiesą. Pernai buvome išvadinti vos ne Kremliaus agentais, kuomet abejojome Kijevo pergale, nes buvo šventai tikima, kad 18 HIMARS sistemų ir 300 Leopard tankų perlauš fronto liniją. Į mūsų perspėjimus buvo žiūrima, kaip į kenkimą tikėjimui ir kovinei dvasiai. Mielieji. Tikėjimas, jog su šakute kitas žmogus gali pradurti neperšaunamą liemenę yra jo bei nuosavų vilčių pasmerkimas žlugimui. Kas ir įvyko. Nepamatuotas tikėjimas pergale ir dabar naudingas tik Kremliui.

Tuo tarpu mes visi choru turime reikalauti dar daugiau ginklų, karių, NATO šalių dalyvavimo misijose Ukrainoje, o ne svaičioti apie pergalę, tikint stebuklais. Tik tvirtai stovėdami ant žemės, o ne levituodami padebesiuose, įveiksime Rusijos hidrą.

Vokietijos kancleris Olafas Šolcas dar kartą atmetė ne tik idėją tiekti Ukrainai sparnuotąsias raketas „Taurus“, bet ir pasisakė prieš vokiečių karių siuntimą į Ukrainą. Maža to, Šolcas pareiškė, kad karių nesiųs ir NATO, tarsi jau būtų paskirtas Aljanso generaliniu sekretoriumi. „Šiame kare nebus nei vokiečių karių, nei NATO karių“, – skelbia vokiečių kancleris.

Tokie uolūs Vokietijos kanclerio naudingi įtūpstai Maskvai, verčia priminti gerbiamo Olafo ryšius su Rusija. Vokiečių kancleris buvo paskutinis Vakarų lyderis, susitikęs prieš plataus masto invaziją su Putinu Maskvoje. Olafo socialdemokratų partija buvo viena didžiųjų Putino draugų ir projekto „Nord Stream 2“ stūmikių Europoje ir Vokietijoje. Šolcas buvo vienas didžiausių draugystės su Rusija propaguotojų, „Berlyno linijos“ statytojų net ir po Krymo okupacijos. Berlynas neklausė Vašingtono raginimų nutraukti ryšius su Maskva ir padaryti „galą“ Rusijos įtakai Europoje. Dėl šio prorusiškumo, Vokietijos kancleris buvo vadinamųjų naudingųjų Kremliaus idiotų gretose.

Panašu, jog Kremlius rado įrankių, kurių pagalba vėl suspaudė ir laiko Šolco sėklides. Tačiau kancleris turi suvokti, jog jis istorijos vadovėliuose gali taip ir likti naudingu idiotu ir Kremliaus tarnu, o ne Vokietijos ir Europos lyderiu.

Matydami, kaip suaktyvėjo prokremlinės jėgos, o tuo pačiu infiltracinę veikla aktyviai vykdo senoji komunistinė ir kagėbistinė agentūra, teigiame, jog FSB aktyvuoja visus turimus resursus, įskaitant agentūrinį tinklą mūsų šalyje. Tad nenustebkit ir nepasimaukit, jei koks nors buvęs komunistas staiga taps partizanų gerbėju, o „patriotas“ ims kartoti Putino tezes savais žodžiais. Visi jie dirba tą patį darbą, tam pačiam šeimininkui.

↞ Veiksmai ant žemės ↠

Sudėtinga situacija prie Charkovo ir Časiv Jaro. Į pastarąjį driskiai vis dar aktyviai braunasi, lyg į vodkos prikrautą sandėlį. Rusai taip pat didina kovinių dalinių sankaupas Charkovo kryptimi, imituodami ar iš tiesų ruošdamiesi miesto šturmui. Jei Kremlius sumanė užimti Charkovą taip paprastai, kaip Mariupolį ar Alepo, tai yra operaciją planuojančių balvonų strateginė klaida. Rusai neturi jokių šansų užimti milijoninio miesto.

Fronto linijoje įvyko 131 kovinis susirėmimas. Okupantai paleido 1 raketą, surengė 82 oro smūgius į Ukrainos teritoriją. Rusai kasdien po truputį stumiasi į priekį, organizuodami puolimą keliomis kryptimis vienu metu. Taktinės pergalės nedidelės – keli šimtai metrų arba kilometras teritorijos.

Problematiškiausia situacija Donecko regione. Skelbiama, kad Rusijos pajėgos kirto vandens telkinį ir perėmė Semenovkos kontrolę bei užėmė Berdyčių gyvenvietę. Pranešama, kad už kelių kilometrų į šiaurę esanti Solovjovė taip pat yra rusų rankose. Rusų daliniai gali pajudėti į pietus link Karlivkos, persikelti per Vovčos upę ir susijungti su kitais daliniais, besiveržiančiais iš neseniai užimtos Pervomaiskės.

Komentarai :





Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Share