Romaldas Abugelis. Dažniau apkabinkime mamas

Share

Kaip išlikti stipriais ir kur pasikrauti energijos šiais visuotino skubėjimo ir įtampų laikais?

Mums reikia ne tik fizinės, bet ir protinės, emocinės bei dvasinės energijos. Vėl prisiminkime mūsų unikalią kalbą, paieškokime žodžiuose užkoduotos informacijos. Pasirodo, norėdami sužinoti pagrindinius energijos šaltinius, pakanka prisiminti kai kuriuos žodžius, prasidedančius M raide. Tuo ir nereikia stebėtis – ji ir pati atrodo stipriausia iš visų abėcėlės raidžių, tvirtai įsirėmusi į pagrindą net keturiomis atramomis.

Pirmas žodis? Taip – Mama. Pirmiausia mes pasikrauname energijos dar būdami motinos įsčiose. Sunku pervertinti motinos indėlį mūsų tvirtam atsistojimui ant kojų visomis prasmėmis. Net ir būdami išsekę, palūžę, pavargę, po motinos apkabinimo iš karto pasijuntame stipresni. Štai kodėl žodyje mama yra net dvi M raidės. Taigi, dažniau apkabinkime savo mamas, kad jos suteiktų mums stebuklingos energijos.

Maistas. Norime turėti daugiau energijos – tinkamai maitinkimės. Pagrindinis jos šaltinis yra angliavandeniai. Sudėtingieji angliavandeniai suteikia energijos ilgesniam laikui. Maiste jų galima gauti iš vaisių ir daržovių, grūdų, duonos su sėlenomis, makaronų, liesos mėsos, lašišos, sėklų, riešutų ir kai kurių kitų produktų. Saldumynai, greitas maistas, gaivieji gėrimai ar kava energijos suteiks tik trumpam. Nepamirškime vandens, nes jo trūkumas sukelia pavargimo jausmą.

Miegas. Miegas yra vienas svarbiausių fizinės sveikatos komponentų, kurio pagrindinė funkcija – atkurti organizmo jėgas. Miegas būtinas kiekvieno žmogaus fizinei, psichinei ir emocinei gerovei palaikyti. Tik visavertis ir kokybiškas miegas turi neabejotiną naudą žmogaus sveikatai. Geriausias miegas – reguliarus, kai miegame tiek pat ir darbo dienomis, ir savaitgaliais. Miegas yra ne tik energijos, sveikatos, bet ir grožio šaltinis.

Mankšta. Tai puikus organizmo energijos užtaisas. Ypač naudinga rytinė mankšta. Dar gulėdami lovoje pasirąžykime. Mankštinantis pabunda kūnas, pagreitėja medžiagų apykaita, normalizuojamas kraujospūdis, energingiau ima plakti širdis, veikti plaučiai. Mankšta stiprina kūną, džiugina sielą, teikia ramybę atgaivina teigiamus pojūčius. Nepamirškime mankštintis ir būdami darbe, ypač dirbdami sėdimą darbą. Be to, mankštinkime ir …protą.




Meditacija. Susikaupimas į vieną tašką, ramus klaidžiojančių minčių fiksavimas, kvėpavimo stebėjimas ir kiti meditacijos tipai tikrai padės atsipalaiduoti, nurimti ir atgauti jėgas. Daug kas galvoja, kad meditacija kažkas nepaprasto ir sudėtingo. Mąstykime paprasčiau. Nebūtina siekti jogų praktikuojamų meditacijų. Įsijauskite į gamtos grožį, pasimėgaukite meno kūriniais ar tiesiog smagiai leiskite laiką su draugais, pamiršę visus kasdieninius rūpesčius.

Malda. Tai savotiška meditacija. Tikėjimas stiprina sveikatą, daro žmones laimingesniais ir tiesiog suteikia jėgų ir energijos pilnaverčiam gyvenimui. Tyrimais įrodyta, kad malda gali apsaugoti nuo ligų, o susirgus – greičiau pasveikti. Beje, dauguma tyrimų patvirtina, kad žmonės reguliariai lankantys bažnyčią gyvena ilgiau nei netikintys. Tikintys žmonės yra didesni optimistai, atsparesni stresui, rečiau serga depresija, nerimo sutrikimais.

Muzika. Muzika yra paprasčiausias būdas padidinti energijos kiekį savo kūne. Net ir sportininkai prieš varžybas klausosi savo mėgstamos muzikos, kad „pasigamintų“ adrenaliną, jos taip pat klausosi meno kūrėjai, siekdami padidinti savo kūrybinę energiją. Muzikos galia ypatinga. Gali padėti nurimti, atsipalaiduoti arba atvirkščiai – priversti šokti. Paklausykite muzikos mažiausiai 10 minučių ir tikrai pasikrausite energijos.

Meilė. Meilė – tai geroji energija. Meilės energija pati stipriausia. Ji duoda gyvenimą. Meilė sklinda tik iš žmogaus neturinčio agresijos, baimės, savanaudiškumo. Sakoma, kad meilė suteikia sparnus, padeda nuversti kalnus, sukurti įmantriausius šedevrus. Mylėkime save, savo artimus, gamtą ir Dievą. Raskime laiko mylėti, nes meilė skatina gyventi, dirbti, kurti ir teigiamai veikia sveikatą.

Medžiai. Medžiai jau nuo seno yra siejami su sveikata. Yra žinoma, kad žmogui savo energijos suteikia beržai, ąžuolai, pušys, obelys (ypač laukinės), maumedžiai, kaštonai, buksmedžiai, kedrai. Universaliausi gydytojai – beržai ir ąžuolai. Stenkimės kuo dažniau pabūti miško prieglobstyje. Miškas padeda atgauti jėgas ir vidinę ramybę.

Mintys. Čia turiu omenyje pozityvias mintis. Įrodyta, kad žmonės, skleidžiantys teigiamas emocijas, ne tik kupini energijos, bet ir atsparesni ligoms. Niekada nepamirškime, kad mūsų mintys materializuojasi ir veikia organizmą. Kiekvienas iš mūsų iš esmės esame savo buvusių minčių rezultatas. Visuomet svarbu ne pati kokia nors sudėtinga situacija, o mūsų mintys, reakcija į ją. Ir dar – keiskime požiūrį į tai, ko negalime pakeisti.

Medikamentai. Tegul tai būna kraštutinė jėgų atgavimo ir stiprinimo priemonė, nes jie turi šalutinį poveikį. Nepasiduokime pagundai gydytis patiems, be gydytojo konsultacijos, o paskirtus vaistus vartokime pagal nurodymus.

Komentarai :

  1. Ačiū Romaldui Abugeliui už puikų straipsnį!.





Comments are closed.

Share