2025-05-25, Sekmadienis
Tautos Forumas

VVTAT: būkite atidūs pirkdami socialiniuose tinkluose ir skelbimų portaluose

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) sulaukia vartotojų pasiteiravimų dėl įvairiose socialinių tinklų paskyrose bei skelbimų portaluose įsigyjamų prekių. Vartotojai kreipiasi dėl prekių nepristatymo, kokybės, aprašymo neatitikimų, pardavėjo atsisakymo priimti grąžinamas prekes ir kt., tačiau VVTAT primena, kad perkant tokiu būdu pirkėją ne visuomet saugo vartotojų teisės.

Įsitikinkite, ar pardavėjas vykdo komercinę veiklą

Kiekvienas prekybą vykdantis ir pajamas gaunantis asmuo privalo įteisinti savo veiklą. Tačiau jei prekę pirkote iš fizinio asmens, kuris prekybos nevykdo, o, pavyzdžiui, siūlo įsigyti savo nebenaudojamą automobilį arba netikusius drabužius, tokiu atveju Jūsų teisės nėra saugomos vartotojų teisių apsaugą reglamentuojančių teisės normų. Kilus ginčui tarp dviejų fizinių asmenų, šis būtų sprendžiamas šalių sutarimu, o nesutarus – bendrosios kompetencijos teisme.

Atkreipiame dėmesį, kad kai kurie skelbimų portalai nurodo, jog platformoje draudžiama verstis komercine veikla (pavyzdžiui, Vinted.lt) arba leidžia išskirti, kada pasiūlymą teikia komercinės veiklos subjektas, o kada – privatus asmuo (pavyzdžiui, Skelbiu.lt), todėl, prieš pirkdami tokiuose portaluose, susipažinkite su portalo naudojimo taisyklėmis.

Patikrinkite pardavėjo patikimumą

Jeigu prekes parduoda įmonė arba kitas komercinę veiklą vykdantis asmuo, savo paskyroje toks asmuo privalo nurodyti pavadinimą, registracijos adresą, informaciją apie vykdomos veiklos formą, kontaktus (buveinės adresą, telefono numerį, el. pašto adresą), taip pat informaciją apie siūlomas prekes, prekių naudojimą, grąžinimo sąlygas ir kt. Jei pardavėjas neskelbia informacijos apie save, nepasitikėkite juo, kadangi kilus ginčui gali būti sunku identifikuoti tokį pardavėją ir atsakomybę dėl pasekmių gali tekti prisiimti patiems. Taip pat labai svarbu įvertinti kitų vartotojų atsiliepimus internete bei specialiose atsiliepimų svetainėse.

VVTAT ragina skelbimų portalus dėti visas įmanomas pastangas, kad ginčai tarp dviejų fizinių asmenų būtų sprendžiami taikiai, o savireguliacijos mechanizmai būtų nuolat tobulinami, siekiant išvengti nesąžiningų pardavėjų tokiose platformose.

Atmintinė perkantiems socialiniuose tinkluose

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Romas Lazutka. Ką finansų ministras veža iš Briuselio ir ko nepastebi Vilniuje?

Finansų Rimantas Šadžius paskelbė asmeniškai sulaukęs kritinių pastabų dėl automatinio įtraukimo į antrąją pensijų pakopą naikinimo ir iš...

Norvegijos įstatymas: 25 mln. kronų baudos parduotuvėms, kurios atsisako priimti grynuosius pinigus

Dabartinė Švedijos vyriausybė kalbėjo, tyrė ir skelbė pareiškimus žiniasklaidoje apie galimybę vėl įvesti grynuosius pinigus kaip mokėjimo priemonę,...

Adv. Povilas Žumbakis. Kad suprastume: Lietuvos partizanai, kovoję su rusais, kovojo prieš amerikiečius, nes rusai buvo JAV sąjungininkai prieš nacistinę Vokietiją…

Tęsiame žymaus JAV advokato POVILO ŽUMBAKIO  diskusijų ištraukas dėl persekiojamų Lietuvos laisvės gynėjų.  I dalis ČIA, II dalis ČIA. P. Žumbakis:...

Mickas Hume’as. Netikri „antifašistai“ – kovingasis ES atšaukimo (cancel) kultūros sparnas

Naujausi bandymai cenzūruoti konservatyvias pažiūras Briuselyje rodo, kad šiandien didžiausią grėsmę žodžio laisvei kelia ne „kraštutiniai dešinieji“, o...