2025-05-05, Pirmadienis
Tautos Forumas

Teismas netenkino pareiškėjo prašymo dėl pavardės pakeitimo (pakeisti iš „V “ į „W“)

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmuose priimtas sprendimas civilinėje byloje, kurioje teismas netenkino pareiškėjo reikalavimo panaikinti Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos civilinės metrikacijos skyriaus išvadą „Dėl vardo ir (ar) pavardės pakeitimo“ ir įpareigoti Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos civilinės metrikacijos skyrių pakeisti civilinės būklės aktą – pareiškėjo R. V. pavardę, nurodytą gimimo liudijime, pakeisti iš „V “ į „W“.

Byloje nustatyta, kad pareiškėjo prosenelis buvo M. W, senelis – M. W., 1940 m. Priekulės civilinės metrikacijos įstaigoje, Drevernos kaime, Mėmelio apskrityje (Mėmelio apskrities Priekulės civilinės metrikacijos įstaiga) pareiškėjo senelis M. W. sudarė santuoką su M. N., kuri po santuokos sudarymo pakeitė pavardę – M. W. 1946 m. gimė pareiškėjo tėvas. Pagal pareiškėjo senelės mirties liudijimą nustatyta, kad senelė pakeitė savo vardą ir pavardę į M. V., o sūnaus į – M. V. Pareiškėjas R. V. gimė Drevernoje, Klaipėdos r., M. V. ir S. V. šeimoje. 2019 m. lapkričio 12 d. pareiškėjas kreipėsi į Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos civilinės metrikacijos skyrių su pareiškimu pakeisti pavardę „V “ į pavardę „W “ (pagal pareiškėjo senelio M. W. pavardę). 2019 m. lapkričio 28 d. Klaipėdos savivaldybės administracijos civilinės metrikacijos skyrius pateikė išvadą dėl vardo ir (ar) pavardės keitimo, kurioje nurodė, kad pateiktų dokumentų nepakako įrodyti, kad pareiškėjo senelis turėjo pageidaujamą įgyti pavardę, todėl tenkinti pareiškėjo prašymo šiuo pagrindu negalima. Be to, nurodė, kad, atsižvelgiant į teisinį reglamentavimą, civilinės būklės aktų įrašai sudaromi lietuvių kalba, todėl tenkinti pareiškėjo R. V. prašymą pakeisti pavardę į W. nėra teisinio pagrindo.

Teismui pareiškėjas pateikė papildomų įrodymų dėl senelio M. W. kilmės, todėl Teismas pripažino, kad aplinkybė, jog pareiškėjo R. V. senelis buvo M. W., įrodyta.

Vis dėlto Teismas, išnagrinėjęs byloje esančius įrodymus, išanalizavęs Konstitucinio teismo jurisprudenciją bei teisės aktus, reglamentuojančius pavardės keitimą, pritarė Civilinės metrikacijos skyriaus išvadai, kad galiojantis teisinis reglamentavimas nenumato galimybės asmens dokumentuose daryti įrašus nelietuviškais rašmenimis, todėl tenkinti pareiškėjo prašymą gimimo liudijime pakeisti pavardę į W. nėra teisinio pagrindo.

Sprendimas per trisdešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmus.

1 KOMENTARAS

  1. Šiuo atveju svarbu, ne kaip rašytos senelių pavardės, o kas, kodėl ir kada jas taip užrašė. Jei ne pagal LK taisykles rašė vienas kitą keitę okupantai – nei europinės raštvedybos taisyklės, nei Tarptautiniai įstatymai dėl karų ir okupacijų padarinių nepripažįsta okupantų palikimo – nei materialaus, nei nematerialaus.

Komentarai nepriimami.

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Šokiruojanti Zalužno tiesa apie karą

Ukrainos tv24 Youtube kanale žurnalistas Igoris Jakovenko kartu su karo ekspertu Sergejumi Grabskiu aptarė Ukrainos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje, buvusio...

Puikios naujienos iš fronto. Ukrainos ginkluotosios pajėgos sužlugdė klastingą JAV ir kremliaus planą

Gegužės 2-osios rytą rusijos ir Ukrainos karo veteranas, buvęs bataliono „Aidar“ kuopos vadas, Nacionalinio Antarkties mokslo centro direktorius Evgenas Dykyj...

Edvardas Čiuldė. Geri žmonės padeda ir po mirties

Kad ir kaip būčiau baramas mokslu „tikinčių“ žmonių, kol kas nesiruošiu atsisakyti neseniai užgimusio įsitikinimo, kad Trampo ir...

Juozas Stasinas. Ką man primena gegužė

Gegužė man ne tik sodų žydėjimo metas, bet ir Antrojo pasaulinio karo pabaiga. Nuo Antrojo pasaulinio karo iki...