Kai kurie į liberalizmą stipriai palinkę lietuviški katalikai intelektualai primygtinai vengia bendrojo gėrio sąvokos. Matyt, todėl, kad širdyje supranta jog negali pasisakyti už bendrąjį gėrį ir tuo pačiu likti liberalais.
Apie bendrąjį gėrį metiniuose pranešimuose neužsimena ir Prezidentė. Apie bendrąjį gėrį nieko nekalbama ir neperseniausiai paskelbtojo TS-LKD deklaracijoje „Tikime Europa”.
Žodžiu, tiek suliberalėję katalikai intelektualai, tiek Lietuvos politikai vengia kalbėti ir mastyti apie bendrąjį gėrį.
Tuo tarpu tokių šalių kaip Prancūzija intelektualams bendrojo gėrio (bien commun ) sąvoka yra tai, kas nurodo svarbiausią valdžios misiją. Pasak prancūzų filosofo Jean-Luc Marion komentavusio Macrono susitikimą su Popiežiumi:
„Kad ir kokie būtų jo asmeniniai įsitikinimai, rodydamas valią telkti visus prancūzų visuomenės dėmenis, Emmanuelis Macronas paprasčiausiai atlieka respublikos prezidento misiją. Iš tiesų pagal Konstitucijos dvasią jis yra įgaliotas skirti visas skirtingas socialines, intelektualines, dvasines tautos jėgas veikti dėl bendro gėrio“.
Gal čia ir glūdi Lietuvos gyventojų nusivylimo politinėmis institucijomis giluminė priežastis. Kaip galima pasitikėti politikais, kurie kalba tik apie interesus ir net neužsimena apie bendrąjį gėrį?
Atsvara pasaulietinei valdžiai
Vakar Vatikane lankėsi ir su popiežiumi Pranciškumi susitiko Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas. Spauda aistringai aptarinėjo „vargšų popiežiaus“ ir „turčių prezidento“ panašumus bei skirtumus ir, kaip jau tapo įprasta, kėlė klausimą, ar valstybės vadovas neatmeta Prancūzijos laicizmo.
Šis susitikimas ypač kaitino vaizduotę po žymiosios E. Macrono kalbos katalikams Bernardinų kolegijoje balandžio mėnesį, kurioje teigta esant reikalinga atkurti ryšį tarp valstybės ir Bažnyčios. Atkreiptas dėmesys, kad prezidentas yra pavadinęs šventąją Jeanne d‘Arc (Joaną Arkietę) „vilties simboliu“, islamistų nužudytą kunigą Jacques Hamelį – „kankiniu“, valstybine ceremonija išreiškęs pagarbą žandarmerijos pulkininkui leitenantui katalikui Arnaudui Beltrame’ui, atidavusiam savo gyvybę už teroristų įkaitus.
Daugiau skaitykite ČIA