2025-05-15, Ketvirtadienis
Tautos Forumas

Visi, kas iki šiol nesuprato, kodėl nesusivienijame, galutinai supras

Tikiuosi, kad pamatę Dagio „krikščioniškos“ frakcijos pavardes visi, kas iki šiol nesuprato, kodėl nesusivienijame, galutinai supras, kodėl vienybė neįmanoma.

Buriamos frakcijos pavardės puikiausiai iliustruoja tą problemą, dėl kurios negalėjome imtis bendro darbo su Rimantu Dagiu.

Akivaizdu, kad jis vadovaujasi nuostata, jog galima eiti su bet kuo, kas tik padidintų resursus ar populiarumą, taigi ir šansus rinkimuose. Ir dabar jis drąsiai renka socialistus, komunistus, kosmopolitus ir liberalus į vieną darinį. Kad taip pats tampa mažuma savo partijoje ir net laimėjęs negalėtų pasiekti jokių reikšmingų pokyčių, jam visiškai antraeilis dalykas.

Tą matėme istorijoje su Pranckiečiu, tą matėme konformistiniame balsavime dėl 3 proc. Seimo rinkimų kartelės, kai buvo bandoma įtikti Prezidentūrai. Dabar ši problema atsiskleidė visu gražumu. Nesvarbu, ar pavyks tokią frakciją sukurti. Pats bandymas tą daryti rodo jokių raudonų linijų nebuvimą.

Šios naujienos fone itin ironiškai atrodo pretenzija būti „krikščioniška partija“. Atsižvelgiant į galimos frakcijos narių ir jau anksčiau žinomas partijos tarybos narių pavardes tikslingiau būtų kalbėti apie „krikščioniškos socialdemokratijos“ ar tiesiog „socialdemokratijos 2020“ kūrimą.

3 KOMENTARAI

  1. Nepriklausomybės pradžioje teko panevėžiečiams, kauniečiams ir klaipėdiečiams Švedijoje „mokytis” demokratijos, pagal švedų sudarytą ir finansuotą programa. Įdomu buvo. Lektoriai – merai, vicemerai, žurnalistai aiškino, kaip reikia kurti… demokratiją. Minėjo, kad Švedija tą daro jau 200 metų. Ir kai ką sukūrė… Deja, ne visai patenkinti. Mes, klausytojai, pastebėjome ir švedų įvairovę: 2-iejų tipų komunistus (Maskvos ir Kinijos), socialdemokratus (jų dauguma), konservatorius, liberalus, krkiščionis demokratus. Pvz., Kalmare (dab. Panevėžio partneris) tada valdžioje buvo Socialdemokratai ir konservatoriai. Tad merijoje mus, panevėžiečius, linksmino – Konservatorius meras ir socdemas vicemeras: vienas iš jų grojo gitara, abu dainavo. Ir pajuokavo: atseit po rinkimų gitara galės atitekti kolegai. O mums linkėjo kurti savo gyvenimą, tik nesidairyti į JAV ir Rusiją. Taigi…

  2. Teisinga pozicija. Reikia kurti ne nesusitupėjėlių šutvę, bet, susidedančią iš ideologizuotų, turinčių tvirtą nusistatymą narių, partiją. Esu dviejų visuomeninių- patriotinių organizacijų narys. Ši narystė leido padaryti išvada, kad į jas yra infiltruojami asmenys, kurių uždavinys (žinant lietuvių charakterį, kad du lietuvaičiai- trys partijos ir nesantaika) iš vidaus sekti veiklą, ją žlugdyti arba nukreipiant glupstvų keliu, reguliuojamos demokratijos pagalba garą nuleisti leidžiant parėkauti, rašant rezoliucijas ir tuo viską užbaigiant. Tad manau, kad ir į partiją „Nacionalinis susivienijimas” šitokiu asmenų- galimai infiltruota.

  3. Gaila, bet beveik visos kuriamos partijos „vadovaujasi nuostata, jog galima eiti su bet kuo, kas tik padidintų resursus ar populiarumą, taigi ir šansus rinkimuose.”

Komentarai nepriimami.

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

VšĮ „Dingęs Štetlas“ raštu įsipareigojo panaikinti ant paminklų padarytus provokacinius įrašus

2024 m. pabaigoje Lietuvoje kilus aštrioms diskusijoms dėl Holokausto atminimo ženklų turinio keitimo, Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centras...

Marius Kundrotas. Ar prigimtinės teisės dar turi prasmės?

Prigimtinių teisių idėja, į moderniąją politinę filosofiją įvesta Džono Loko (John Locke), iš pat pradžių kilo iš krikščioniškosios...

Derybos Stambule – galimybė taikai ar Kremliaus žaidimas?

Jonas Vaiškūnas 2025 m. gegužės 15 d. Vladimiro Putino gudriai pasiūlytos tiesioginės derybos tarp Ukrainos ir Rusijos Stambule sulaukė...

Edvardas Čiuldė. Kokiam centrui atstovauja Žemaitaitis?

Jau esu bandęs atkreipti dėmesį, kad Žemaitaitis ir jo telkiami po „Nemuno aušros“ vėliava bendraminčiai (jeigu bendraminčiais būtų...