Tikintiesiems šv Velykų laukimas – atgailos metas, proga peržengti susipriešinimus, atsiprašant ir susitaikant.
Pats žodis „tikintysis“ sako, kad tai žmogus tikintis galia valdyti savo gyvenimą. Prašydamas Dievo pagalbos tikintysis patiria jausmą, kad gali kontroliuoti savo nesėkmes. Ateistas gali pasakyti, kad tikintysis apgaudinėja save, kad maldos nieko nekeičia, bet psichologas pažymėtų, kad tikėjimas pozityviomis permainomis vertingas pats savaime.
Yra ne vienas tyrimas, patvirtinęs – dvasinė būsena padeda įveikti stresą, tikintys žmonės sparčiau sveiksta, tarp kalinių, išgyvenusių totalitarinių režimų koncentracijos stovyklose, daugiau buvo tų, kurie ne tik siekė išgyventi, bet ir tikėjo savo gyvenimo prasmingumu, turėjo reikšmingesnį tikslą. Be to, tikintysis melsdamasis ne tik prašo aukštesnių jėgų pakeisti aplinkybes, bet ir keičia pats save – atleidžia jam nusikaltusiems, įsipareigoja būti atidesnis artimiesiems, taigi sumažina savo pyktį, irzlumą ir nerimą.
Visuomenės sveikatos specialisto N. Krausės (Neal Krause) tyrimai parodė, kad meldžiantis už kitus galima pagerinti savo sveikatą, nes malda sumažina įtampą.
Pyktis, neapykanta, kerštas – tai išgyvenimai, galintys tarsi įjungti streso mechanizmą ir griauti psichinę bei fizinę sveikatą. Išsivaduojama nuo šių jausmų, medituojant, užsiimant autogenine treniruote, atleidžiant tiems, kurie įskaudino.
Protingi patarimai lieka vien maloniais palinkėjimais, jei nežinoma kaip jais pasinaudoti. Keli psichoterapijoje naudojami metodai padės pasitikti šv. Velykas esant geresnės nuotaikos.
Pirmas pasiūlymas. Prisiminkite, o dar geriau – užrašykite kelis vardus tų, kuriems ar kurioms jums būtų sunku atleisti. Parašykite ne mažiau kaip tris neigiamas pasekmes jums pačiam, kurias sukelia faktas, kad negalite savo kaltininkams dovanoti už tai, ką jie padarė ar ko nepadarė.
Pasirinkite vieną, o jei norėsite, ir kelis žmones iš savo sąrašo ir aiškiai sau atsakykite, ko reikia, kad atleistumėte, apsispręskite dėl datos, iki kurios tai padarysite. Keisti nuostatas, atsisakyti pykčio ir atleisti nėra lengva. Bet įsivaizduojant pasaulį, kuriame visi žmonės geranoriški, padeda vienas kitam ir šypsosi, gyvenimas tampa malonesnis. Kuriant tokį pasaulį, naudinga atlikti ir dar vieną pratimą.
Antrasis pratimas. Galvokite apie mylimus žmones, apie gėrį, kurio jiems linkite. Prisiminkite jų veidus. Mėginkite pajusti kūne glūdintį geranoriškumą, meilę ir švelnumą. Įkvėpdami įsivaizduokite, kad įkvepiate artimųjų meilę, o iškvėpdami – kad siunčiate jiems švelnumą, dėmesį ir simpatiją.
Pratimas programuoja išreikšti palankumą. Kitiems draugiškas žmogus susilaukia aplinkinių geranoriškumo ir patiria mažiau streso.
Kadangi „Pozicijos“ skaitytojas kilniai atleidote tam ar tai, kurie jus įskaudino, ugdėtės geranoriškumą ir užsitarnavote dovaną.
Dovana – tai greitas neigiamų jausmų kuriam nors nemaloniam žmogui panaikinimas. Prieš dovana pasinaudojant tiktų pagalvoti, ar to norima. Apsispręsti ar verta nuolat nešiotis blogus jausmus. Jei manoma, kad nenaudinga jausti pyktį, verta panaikinti jį, perskaityti nurodymus ir iškart jais pasinaudoti.
Neigiamų jausmų „blogiečiui“ sumažinimas.
Užsimerkus susikaupiama ir ryškiai įsivaizduojamas jums nemalonaus žmogaus veidą. Neatsimerkiant jis dar labiau išryškinamas. Po to prie šio nemalonaus žmogaus veido pridedamos dvi minkštos, ilgos ausys. Ir du dideli dantys, graužiantys morką.
Būtų gerai išgirsti graužimo garsą. Pakartojus šį pratimą dar vieną vienintelį kartą rytoj, labai tikėtina, kad kai sutikus jums nemalonų žmogų, neryškios triušio ausys plevens jam virš galvos.
Pagal knygą „Sėkmės formulės“ https://almalittera.lt/products/sekmes-formules-e-knyga?utm_source=kaina24.lt&utm_medium=referral
Adekvačiai realybę suvokiančiam žmogui, paskaičius Prof. dr. Gedimino Navaičio „Velykinį” straipsnelį ” Išsilaisvinimas nuo pykčio”, tekyla vienas klausimas – ar ateis kada laikas, šventinė proga.. išsilaisvinti nuo kvailiojimų, nusišnekėjimų, „profesoriškų pakraipymų”…
Pasitelkęs savo „Sėkmės formules” Navaitis straipsnelyje rašo – ” Pats žodis „tikintysis“ sako, kad tai žmogus tikintis galia valdyti savo gyvenimą. Prašydamas Dievo pagalbos tikintysis patiria jausmą, kad gali kontroliuoti savo nesėkmes…”
Belieka tokiam „sėkmės formulių žinovui prof, dr.” pasiūlyti paskaityti Bibliją, paskaičius ir supratus kas ten parašyta, paaiškės, kad tikras tikintysis be kabučių tiki, kad viskas yra Dievo rankose, nuo mirtingojo „galių” niekas šiame pasaulyje nepriklauso, todėl tikinčiajam savo gyvenime belieka melsti Dievo būti jam maloningam ir gailestingam, „nevesti į pagundas ir gelbėti nuo pikta”…
Dar yra juokingiau, kad ” pro. dr” Navaitis laiko šiandieninius žmones tokiais kvailiais, jie pakilo į tokias „dvaisine aukštumas”, kad be Navaičio „Sėkmės formulių” nemoka, nežino kaip reikia sutikti, daugelį šimtmečių Lietuvos žmonių švenčiamas šv. Velykas..
Belieka šv. Velykų proga pasiūlyti atsiversti Bibliją, pasirinktinai pagal Matą, pagal Luką…, pasimatys kaip reikia sutikti šv. Velykas, ir ne tik jas. Pasidarys aišku ko yra „verti” tokių „psicho mokslininkų” kaip Navaitis.., „nuomonių formuotojų, žinovų…” šv. Velykų proga duodami „psicho seansai”..- ” Išsilaisvinimas” nuo pykčio, nuo streso, nuo „blogų kosminių bangų”, nuo „durno kaimyno” žvilgsnio, nuo kelią perbėgusios juodos katės „kerų”…
Prašaliečiui pykčio ausys kyšo. Apsikvailino kaip reta niekus rašinėdamas.
Užuojauta „prašaliečiui” . Nėra smagu veideliu plotis į karvašūdį, kurį pats sau pakišo.
„Nekvailas proto psichoterapeute”, vietoje psicho diagnozių savo komentare galėtum parašyti ką nors į Navaičio „laisvinimosi” temą, pademonstruoti kokį nors konkretų pavyzdį, kaip tau Navaičio ” Sėkmės formulės”, šis „turiningas” Navaičio straipsnelis padėjo, padeda, ar padės prieš Velykas ” laisvintis nuo pykčio…”… Patarti, ar reiktų „laisvinimosi” metu be Navaičio „sėkmės formulių” pasirūpinti dar ir kokio nors spec. „preparato”, kaip „tautinė” krūminė, kanapės suktinė, „kokso” porcija.. Žinia, šios kategorijos „sėkmės formulių tikintiesiems”, minėti preparatai ne tik teoriškai, bet ir praktiškai „grąžina pasitikėjimą savo nežemiškomis galiomis” viskuo tikėti, išsilaisvinti nuo pykčio ir kitokių negerų dalykų…., prikrauti sau į kelnes ir jaustis, kad prikrovei kitam…”..
Reto durnumo sapalionės. Prašalieti, eik užsikask po lapais
Man patiko. taip ir reikia pasitikti šv. Velykas. Visiems ramių ir džiaugsmingų švenčių!
Labai naudingas ir praktiškas tekstas. Ačiū