2025-05-12, Pirmadienis
Tautos Forumas

Povilas Gylys. Ar tikrai Dvaras diktuoja Bažnyčiai? Dvasiškis pasakė tiesą apie „krikščionę”…

Dvasiškis pasakė tiesą apie „ krikščionę” I.Šimonytę ir susilaukė milžiniško puolimo. Jos „krikščioniški” rėmėjai privertė kunigą atšaukti savo tekstą. Tačiau Rūta (Janutienė) jį išsaugojo.

Kai praeityje kai kurie dvasininkai atvirai pasisakydavo už konservatorius, Dvaras (čia galiu pavartoti ir įmantresnį terminą- deep state) buvo ramus. Priekaištų, kad kunigai kišasi į politinius reikalus nebuvo.

Dabar, kai pora kunigų įspėjo, kad formaliai krikščioniškai krypčiai priklausanti politikė Ingrida Šimonytė iš tiesų pasisako prieš krikščionišką mokymą apie šeimą, dvaras užgriuvo ne tik tuos dvasininkus, bet ir visą Bažnyčią. Su baisia jėga. Pradėta įsakmiai aiškinti, ką gali ir ko negali daryti Bažnyčia.

Ar pastebėjote, kad leista pasisakyti tik tų kunigų smerkėjams. O kur kita, t.y. palaikančiųjų, nuomonė?

Pavyzdžiui, jei paklaustų mano nuomonės, aš (buvusio vargonininko vaikas ir ekskomunistas) palaikyčiau kunigus Robertą Grigą ir Arūną Pečkaitį. Jie sako tiesą, kaip jie ją supranta. Dar daugiau, – jų mintys atitinka Bažnyčios mokymą. Negi puolimą organizavę mano, kad turėti savo nuomonę ir ją civilizuotai pareikšti yra nuodėmė? O gal tai, jų nuomone, yra antikonstituciška?

Beje, kaip reiktų vertinti žmogų, kuris nesipriešina pristatomas kaip krikščionis bei konservatorius ir naudojasi tokio pat elektorato parama, tačiau iš tiesų yra, labai tikėtina, bedievis ir garantuotas liberalas. Ar, kaip dabar madinga sakyti, leftistas.

Taip, Bažnyčia turi būti politiškai atsargi, kad nenusiristų iki klerikalizmo, bet ji ne tik gali, bet ir turi ginti savo požiūrį į esminius viešojo gyvenimo principus. Priešingu atveju, ji nevykdo savo bendrojo gėrio kūrimo misijos, praranda savo savastį.

Savo ruožtu valstybinis aparatas, žiniasklaida, politologai neturi varžyti religinės laisvės ginti esminius krikščioniško tikėjimo principus. Diskutuoti su dvasiškiais, aišku, galima, bet spausti – nevalia. Nes grubus spaudimas nėra krikščionybės ir, beje, demokratijos požymis. O juk presinguoja dvasiškius save krikščionimis demokratais vadinantys.

P.S. Dar kartą turime progos įsitikinti, kad nacionalinio, demokratiško transliuotojo Lietuva neturi. LRT tebėra grupės ponių ir ponų rankose. O juk nusavinti tai, kas priklauso visuomenei, yra ir amoralu, ir neteisėta. Ir, pabrėšiu, nekrikščioniška.

Kas sutinka, galėtų platinti šį gerokai atnaujintą tekstą.

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Arkadiuszas Mularczykas. Padaryti transatlantinius santykius vėl puikius

Kandidato į prezidentus Karolio Nawrockio vizitas Baltuosiuose rūmuose sukėlė rimtą galvos skausmą Lenkijos (ne)liberaliosios vyriausybės politikams. Iš pradžių...

Reuters: Trumpas nežinojo apie Hegsetho įsakymą atšaukti ginklų tiekimą Ukrainai

Olegas Davygora Agentūra praneša, kad įsakymą laikinai sustabdyti ginklų tiekimą Ukrainai asmeniškai davė Pentagono vadovas Pete'as Hegsethas, tai padarydamas...

Ar derybas dėl karo Ukrainoje pakeis Turkija ir Kinija?

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis pareiškė, kad, jei Jungtinės Valstijos išties pasitrauktų iš derybų dėl karo Ukrainoje,...

Marius Kundrotas. Ar prigimtinės teisės dar turi prasmės?

Prigimtinių teisių idėja, į moderniąją politinę filosofiją įvesta Džono Loko (John Locke), iš pat pradžių kilo iš krikščioniškosios...