2025-05-10, Šeštadienis
Tautos Forumas

Naujienų srautas. Teismas areštavo visą buvusio Ukrainos prezidento Petro Porošenkos turtą…

JTO:
Koronaviruso pandemija žmonijai nebus paskutinė, būtina ruoštis kitai, socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas.

VOKIETIJA:
Pirmąją naujųjų metų sesijos savaitę Bundestagas (Vokietijos parlamentas) pradės diskusiją dėl privalomo gyventojų skiepijimo.

SUOMIJA:
Šiais metais Suomijos krikščionims buvo leista įeiti į bažnyčią tik vakcinuotiems. Taigi jie stovėjo lauke šaltyje ir dainavo kalėdines dainas. Vienas iš parapijiečių pasakė: „Bet kuriuo atveju mes nekalbame apie išorinę šventyklą ar kokią nors figūrą. Tikra gyva šventykla yra mūsų širdyse – čia taip pat galite rasti didžiausią šviesą, muziką ir šilumą.

JAV:
Vakcinos žalos pranešimo sistema (VAERS, JAV):
983 756 nepageidaujamos reakcijos.
108 572 hospitalizacijos.
107 860 pagalbos skambučiai.
12 317 Bello paralyžiaus atvejų.
10 429 širdies priepuoliai.
20 560 miokardito atvejų.
34 615 nuolatinės negalios atvejų
20 622 mirtys.

GRAIKIJA:
Omicron infekcijų banga baigsis iki 2022 m. vasario 20 d., manoma, kad tai paskutinė koronavirusinės infekcijos mutacija, sakė graikų profesorius Demosthenesas Sariyannis.

JAV:
Buvęs „Twitter“ direktorius Jackas Dorsey: „Bitcoin greitai pakeis dolerį“.

VOKIETIJA:
Remiantis nauja INSA (BILD) apklausa, dauguma žmonių Vokietijoje (57 proc.) nebepasitiki vyriausybės Covid duomenimis. Tik 32% žmonių vis dar pasitiki oficialia informacija.

LIETUVA:
Energijos tiekėja „Elektrum Lietuva“ gyventojams patarė mažiau virti vandens, sumažinti kambario temperatūrą iki 16 laipsnių šilumos ir tyliau klausytis muzikos. Taip pat tarp rekomendacijų – nejunkti televizoriaus dėl fono ir sumažinti jo ryškumo, o taip pat šaldytuvą ir indaplovę naudokite tik tada, kai jie „pilnai pakrauti“.

LENKIJA:
Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje tebėra apie 700 migrantų.

JAV:
JAV prezidento Joe Bideno reitingas gruodį vėl nukrito iki rekordiškai žemo lygio, 44 proc.

KINIJA:
Kinijos maisto rezervai (mažiau nei 20 % pasaulio gyventojų) viršijo 50 % viso pasaulio kukurūzų ir kitų grūdų atsargų.

VOKIETIJA:
Iki šių metų pabaigos Vokietija uždarys visas savo atomines elektrines, o iki 2030 metų atsisakys anglies. Taip pareiškė Vokietijos vyriausybės atstovė S. Hebestrate.

PRANZŪZIJA:
Prancūzija nori priimti kalbos neutralumo įstatymą: siekiama, kad kalba būtų neutrali lyčių atžvilgiu.

ITALIJA:
Italija įveda privalomą skiepą vyresniems nei 50 metų žmonėms. Priemonė įsigalios nuo vasario 15 d. ir tęsis iki birželio 15 d., o jos tikslas, anot ministro pirmininko Mario Draghi, yra „kad sveikatos apsaugos sistema veiktų tinkamai ir tuo pat metu apsaugoti ekonomiką bei švietimo sistemą nuo uždarymo “.

UKRAINA:
Teismas areštavo visą buvusio Ukrainos prezidento Petro Porošenkos turtą dėl iškeltų kaltinimų valstybės iįdavimu.

NIKARAGVA:
Nikaragvos vyriausybė nusavino buvusią Taivano ambasadą ir diplomatinius ofisus, tvirtindama, kad jos priklauso Kinijai. Prezidento Danielio Ortegos vyriausybė gruodžio mėnesį nutraukė ryšius su Taivanu, sakydama, kad pripažįsta tik žemyninės dalies vyriausybę. Prieš išvykdami Taivano diplomatai bandė paaukoti turtą Managvos Romos katalikų vyskupijai. Tačiau Ortegos vyriausybė vėlai sekmadienį pareiškė, kad bet kokia tokia auka bus negaliojanti ir kad pastatas prabangiame Managvos rajone priklauso Kinijai.

RUSIJA:
Rusijos vidaus reikalų ministerija perspėjo apie popierinių pasų panaikinimą gavus elektroninį pasą. Popierinis Rusijos piliečio pasas bus panaikintas išdavus skaitmeninį dokumentą, socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė Vidaus reikalų ministerija. Vidaus reikalų ministerija priminė, kad Rusijos piliečiams nuo 14 metų planuojama savanoriškai išduoti pasus su elektronine laikmena. Maskvoje, Maskvos srityje ir Tatarstane prasidės bandomasis skaitmeninių tapatybės kortelių įvedimo projektas. Elektroniniuose rusų pasuose bus nuotrauka, du pirštų atspaudai ir elektroninis parašas (neprivaloma).

PSO:
PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas pakartojo, kad COVID-19 tikrai galima įveikti, tačiau visos vyriausybės ir gamintojai visame pasaulyje turi užtikrinti du dalykus. Pirma, vakcinų pasiūlos didinimas rizikos šalyse, kuriose aprėptis maža. Ir, antra, aprūpinti ištekliais, kurių reikia imunizuoti visus planetos gyventojus.

Parengė Linas Karpavičius

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Ką galvoja žmonės apie žydams atiduotus rūmus

Danutė Šepetytė „Vilmorus" tyrimo duomenimis tik 5 proc. apklaustųjų pritaria Ingridos Šimonytės vyriausybės sprendimui neveikiančiuose Vilniaus sporto rūmuose įkurdinti...

Rengiama konferencija „Lietuvių kalba ir tapatybė“

Gegužės 8 dieną Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vyks tradicinė, jau ketvirtus metus rengiama, lietuvių kalbai skirta konferencija...

Marius Kundrotas. Ar prigimtinės teisės dar turi prasmės?

Prigimtinių teisių idėja, į moderniąją politinę filosofiją įvesta Džono Loko (John Locke), iš pat pradžių kilo iš krikščioniškosios...

Karas Ukrainoje. Tūkstantis šimtas šešiasdešimt penktoji (gegužės 3) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Balandžio mėnesio apžvalga Kovo mėnesio apžvalgą galite rasti čia https://www.facebook.com/share/1AFDESEMUZ/ Tinginiams – trumpas apibendrinimas: JAV ir Ukrainos susitarimas...