2025-05-12, Pirmadienis
Tautos Forumas

Nagrinėjamas ES ir Vengrijos ginčas dėl LGBTQI įstatymo

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) antradienį pradėjo nagrinėti teisinį ES ir Vengrijos ginčą dėl prieš LGBTQI nukreipto įstatymo, kurį bloko teisininkai vadina tiesioginiu Europos vertybių puolimu.

Europos Komisija, 16 šalių narių ir Europos Parlamentas patraukė Budapeštą į teismą dėl šio 2021 metų įstatymo. Tai vadinama didžiausia žmogaus teisių byla per ES istoriją.

Įstatymas yra „didžiulis ir skandalingas kelių svarbių ES taisyklių pažeidimas“, ESTT Liuksemburge sakydamas įžanginę kalbą teigė EK teisininkas.

„Tai tiesioginė ir rimta ataka prieš teisines normas ir, bendresne prasme, prieš Europos visuomenę“, – pridūrė jis.

Minimas įstatymas, kuriuo iš pradžių siekta sugriežtinti bausmes už vaikų išnaudojimą, buvo pakoreguotas įtraukiant draudimą „propaguoti homoseksualumą“ jaunesniems kaip 18 metų asmenims.

Ši naujausia konfrontacija tarp Briuselio ir vengrų nacionalistų premjero Viktoro Orbano vyriausybės gali turėti didelių padarinių.

Jei Teismas priimtų Budapeštui nepalankų sprendimą, Vengrijai gali būti skirta didelė bauda, be to, galbūt būtų pradėta Vengrijos balso teisės ES susitikimuose sustabdymo procedūra.

Minimas įstatymas, kuriuo iš pradžių siekta sugriežtinti bausmes už vaikų išnaudojimą, buvo pakoreguotas įtraukiant draudimą „propaguoti homoseksualumą“ jaunesniems kaip 18 metų asmenims.

Tuo pasipiktino aktyvistai ir daugelis politikų kitose ES šalyse. Jie kritikavo įstatymą dėl LGBTQI žmonių stigmatizavimo ir tos pačios lyties asmenų santykių prilyginimo pedofilijai.

Įstatymui įsigaliojus transliuotojams buvo uždrausta dienos metu rodyti LGBTQI turinį, parduotuvės nebegali pardavinėti prekių LGBTQI tema 200 m spinduliu nuo bažnyčių ir mokyklų.

Kai kuriems knygynams skirta baudų už tam tikras knygas jaunimui skirtų knygų sekcijose, nurodo aktyvistų grupė „Reclaim“.

EK teigia, kad įstatymu pažeidžiami esminiai ES principai dėl nediskriminavimo ir pagrindinių teisių, pakertamos bendrosios rinkos taisyklės dėl paslaugų ir audiovizualinės žiniasklaidos.

EP ir 16 ES narių, įskaitant Prancūziją ir Vokietiją, palaiko ieškinį ir gali pateikti teisinius argumentus.

ESTT sprendimo tikimasi 2025 metais.

5 KOMENTARAI

  1. Vertybės su ŽEMYNŲ vardais (Europos vertybės, Azijos vertybės) yra rasizmo propagavimas. Visi žmonės yra lygūs, nepriklausomai to kuriame žemyne gimę.

  2. Nei Prancūzija, nei Vokietiją, nei Europos komisija neturi teisės diktuoti Vengrijai savo sąlygų. Vengrijoje žmonės nubalsavo ir pasirinko Orbaną ir jo politiką. Tradicines vertybes Vengrijoje remia dauguma žmonių ir ne kažkokių biurokratų ir valdininkų, kurie net Vengrijoje negyvena, balsas yra svarbiausias, bet Vengrijos žmonių.

    • Na taip Kagėbisto Milačio paaiškinimas! Tu dar nuo Jules apie trojke ar nugalėtojus patrolink!

      • O tai tu ką, nepritari, kad šalys pačios turi apspręsti savo būtį. Bandysi teigti, kad tai, kokias vertybes šalims pasirinkti, turi joms nurodyti eurosąjungos masonai?
        Nesąmonė. Mes, kai stojome į eurosąjungą, savo sutikimo jokiems masonams nesuteikėme keisti mūsų konstitucijoje įtvirtintų vertybių ir valstybinės santvarkos.
        Kaip valstybėje gyventi ir kokių vertybių laikytis sprendžia tos šalies Žmonės.

Komentarai nepriimami.

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Janina Survilaitė: „Koks tikslas nuplėšti nuo KGB-istų kaukes?“

Antrame 21-jo amž. dešimtmetyje LR vyriausybės URM-ja pristatė Lietuvos 2020-2030-jų metų UŽSIENIO strategiją, kuria siekiama teigiamai pristatyti Lietuvos...

Edvardas Čiuldė. Kam trukdo lietuvių tauta?

Darius Kuolys atkreipia dėmesį, kad 2022 m. Seimo patvirtintose naujose bendro lavinimo mokyklos programose istorijos dėstymo pagrindinei mokyklai...

Reformų partija JK savivaldos rinkimuose nušlavė tiek konservatorius, tiek leiboristus

Reform UK partijos rezultatai praėjusią savaitę Jungtinėje Karalystėje vykusiuose savivaldos rinkimuose buvo ne tik įspūdingi – jie buvo...

Vytautas Sinica. Konstitucijos išniekinimas ir kas po jo?

Tauta kaip suverenas dar pati nesupranta, bet Konstitucinis teismas pastatė ją į kampą. Į situaciją, kai tauta arba...