
Nuo 2002 m. Švedijoje 180 000 sumažėjo skaičius vaikų ir jaunuolių, kurių abu tėvai taip pat yra gimę Švedijoje. Tuo pat metu, remiantis naujaisiais Švedijos statistikos biuro (SCB) duomenimis, smarkiai išaugo skaičius užsienyje gimusių arba turinčių bent vieną užsienyje gimusį tėvą jaunuolių – ir jie artėja prie daugumos statuso.
Statistika apima asmenis iki 21 metų imtinai, rašo naujienų portalas Riks. 2002 m. Švedijoje gyveno šiek tiek daugiau nei 1 767 000 jaunuolių, gimusių Švedijoje, kurių abu tėvai taip pat yra gimę Švedijoje.
2025 m. šis skaičius sumažėjo iki 1 587 000.
Vien tik 2024–2025 m. laikotarpiu šios gyventojų grupės atstovų skaičius sumažėjo beveik 14 000 žmonių. Kaip rašo Riks, tai didžiausias metinis sumažėjimas nuo 2015 m.
Šis pokytis matomas ir procentinėse dalyse. 2002 m. 75,2 proc. visų 0–21 metų amžiaus jaunuolių turėjo du Švedijoje gimusius tėvus. 2025 m. šis rodiklis sumažėjo iki 60,5 proc.
Tuo pat metu jaunų žmonių, kurie arba gimė užsienyje, arba turi bent vieną užsienyje gimusį tėvą ar motiną, skaičius išaugo nuo maždaug 582 000 iki šiek tiek daugiau nei 1,03 milijono. Remiantis šia apibrėžtimi, jų dalis padidėjo nuo 24,8 proc. 2002 m. iki 39,5 proc. 2025 m.






Kas šitiems trukdo daugintis, juk tikrai ne pinigai, Švedija pasižymi socialinėmis programomis.
Dezi LRT politinės plaštakės irgi klykia – Vilniuje visi tilps. Visas pasaulis. Va, kokias ir kokius absoventus rengia Kapsukė, kad lietuvių neliktų.