2025-05-04, Sekmadienis
Tautos Forumas

ES krizė: Yanis Varoufakis susitarimą dėl migrantų pavadino „visiška nesėkme“ ir apkaltino Angelą Merkel „meluojant“

Buvęs Graikijos finansų ministras ir vienas ryškiausių ES kritikų Yanis Varoufakis susitarimą dėl migracijos, pasiektą birželio 28 ir 29 dienomis Europos Vadovų Tarybos aukščiausiojo lygio susitikime Briuselyje, pavadino „visiška nesėkme“ ir apkaltino Angelą Merkel „nuosekliai meluojant“ vokiečiams, paskelbė express.co.uk.

Susitarimas, dėl kurio pagrindinių nuostatų susiderėta tik ankstyvą penktadienio rytą, pasibaigus maratono deryboms ne vieno apžvalgininko buvo giriamas kaip didžiulė Europos šalių lyderių sėkmė.

Pagal šį susitarimą ES valstybėse narėse bus įsteigti saugūs migrantų centrai, kurie nagrinės prieglobsčio prašymus, tačiau kuriose šalyse būtų galima sukurti tokius saugius centrus arba priimti pabėgėlius, nepatikslinama.

Komentuodamas susitarimą „Bloomberg News“ žurnalistams buvęs Graikijos finansų ministras pareiškė, kad tai ne susitarimas, o „klastotė“ ir „visiška nesėkmė“.

„Nėra jokio susitarimo, tai yra tipiška ES klastotė, – kalbėjo A. Varoufakis. – Jie susitarė, kaip apie tai kalbės. Jie švenčia, tačiau visa tai tik priedanga, slepianti tai, kad susitarti dėl esminių dalykų nepavyko.“

Be to, šiuo susitarimu buvo siekiama išspręsti ir antrinės migracijos, t.y. migracijos ES viduje, klausimą. Rasti šios problemos sprendimą iš A. Merkel reikalavo ir CSU (Bavarijos Krikščionių socialinei sąjunga) – jos koalicinės vyriausybės jaunesnysis partneris. Dėl šių kone ultimatyviai suformuluotų reikalavimų A.Merkel vyriausybei buvo iškilęs realus skilimo pavojus.

Graikijos ekonomisto teigimu, tai, kad galutinis susitarimas neturi jokio apibrėžto turinio, tik pavadinimą, jis nesuteikė Europos Sąjungos projektui stabilumo: „Tai yra visiška Europos Sąjungos nesėkmė, bet supakuota kaip sėkmė, bet tai jokia naujiena, ar ne?“ Ir pridūrė: „Europoje nėra pabėgėlių krizės, yra tik Europos Sąjungos krizė.“

Kalbėdamas apie ES buvęs Graikijos finansų ministras buvo tiesmukas: „Mes neturime ES, kuri bendrai ir solidariai spręstų savo problemas“.

Kas jau kas, bet A. Varoufakis žino, ką sako – užtektų visiems priminti, kaip elgėsi Vokietijos kanclerė, kai ES sprendė Graikijos įsiskolinimo krizę.

 

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Nacionalinis susivienijimas: „Ne!“ nekilnojamojo turto mokesčių didinimui

Nacionalinis susivienijimas išplatino protesto pareiškimą dėl visuotinio nekilnojamojo turto (NT) mokesčio įvedimo ir dabar galiojančių NT mokesčių didinimo. Proteste...

Almantas Stankūnas. Atsinaujinanti energetika atjungia Ispaniją ir Portugaliją

Po neįsivaizduojamo masto energetinės sistemos sutrikimo prasidėjo aiškinimai, kad kaltas kažkoks labai retas atmosferos reiškinys. Jeigu tai būtų tiesa,...

Konstitucija turi apibrėžti tik dvi lytis – vyro ir moters

Partija Nacionalinis susivienijimas kreipėsi į Respublikos Prezidentą ir Lietuvos Respublikos Seimą, kad būtų papildyta Konstitucijos 29 straipsnio 2...

Prof. dr. Vytautas Radžvilas. KT: nuo pokalbių su dvasiomis prie atviros diktatūros

Nacionalinis susivienijimas siūlo padaryti tai, kas tūkstantmečius būtų atrodžiusi beprotybė. Įrašyti į Konstituciją du žodžius – moteris ir...