2025-05-10, Šeštadienis
Tautos Forumas

Elitinių universitetų studentai nepajėgia perskaityti knygos

Elitiniuose JAV universitetuose vis dažniau pastebima tendencija, kad studentai nebepajėgia skaityti knygų, rašo The Atlantic. Mokyklos dabar bando prisitaikyti prie naujų reikalavimų ir daugiau dirba su trumpesniais tekstais bei ištraukomis.

Kolumbijos universiteto profesorius Nikolas Deimsas (Nicholas Dames) nuo 1998 m. dėsto klasikinę literatūrą ir pastaraisiais metais pastebėjo, kad šios srities studentai nesusidoroja su pačiu skaitymu.

Viena studentė pasakojo Deimsui, kad pradinėje mokykloje jai niekada neteko perskaityti visos knygos – tik ištraukas ir trumpus tekstus.

Daugelio prestižiškiausių JAV mokymo įstaigų darbuotojai pasakoja apie panašią patirtį.

Džordžtauno universiteto anglų kalbos katedros vedėjas Danielis Šoras (Daniel Shore) sako, kad jo studentai sunkiai susikaupia net skaitydami 14 eilučių sonetą.

Mokslininkų teigimu, jaunų žmonių nesugebėjimą skaityti lemia tai, kad jie naudojasi išmaniaisiais telefonais, kurie blaško dėmesį ir mažina gebėjimą būti susikaupusiais ilgesnį laiką.

Tyrimai ir mokytojų patirtis rodo, kad ne tik mokiniai vengia skaityti, bet ir pačios mokyklos vis dažniau naudoja trumpesnius tekstus ir ištraukas, o ne ištisas knygas.

Švietimo ekspertų teigimu, taip atsitiko dėl to, kad aukštosios mokyklos daugiausia dėmesio skiria standartizuotiems testams, kuriuose labiau vertinamas greitas skaitomo teksto supratimas ir informacijos išgavimas nei nuodugni ilgesnių tekstų analizė.

Ši tendencija gali paveikti ne tik mokinių akademinę pažangą, bet ir jų empatinius bei kritinius gebėjimus, kuriems, pasak literatūrologės Marijanos Volf (Maryanne Wolf), reikia ilgo ir įsigilinančio skaitymo.

Šaltinis friatider.se

1 KOMENTARAS

  1. Svarbu, kad jie važiuodami elektriniu paspirtuku rašinėtų į veidaknygę ir klausytųsi bumčiko per ausinukus vieno metu. Jei tą geba, reiškia baigė ELITINĮ universitetą (tiksliau, politinių „mokslų“ humanitarinį plepalų technikumą, bet vadinkime ELITINIU universitetu).

Komentarai nepriimami.

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Edvardas Čiuldė. Tautinė tapatybė yra kaip oda, kurią praradęs žmogus tampa beformiu organizmu

Kartais sakoma, kad, žiūrint iš amžinybės taško, tautinės tapatybės, rasių skirtumų ir panašūs klausimai yra niekur nevedantis bandymas...

JAV prezidentas Donaldas Trumpas įsteigė federalinę Religijos laisvės komisiją

2025 metų gegužės 1 dieną, Nacionalinės maldos dienos proga, Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė vykdomąjį įsaką,...

Prof. Jonas Grigas. Tylos galia

Pasaulyje, pilname nuolatinio miesto akustinio ir informacinio triukšmo, rasti vidinę ramybę gali būti sudėtinga. Bet rasti ją galima...

Prof. dr. Alvydas Jokubaitis. Demokratijos ir liberalizmo konfliktas

Pranešimas skaitytas 2025 m. balandžio 4 d. konferencijoje „Krikščioniškas politinis veikimas bendrojo gėrio link“. Pranešimą norisi pradėti nuo akivaizdaus,...